STS
fot. Activision

Call of Duty 2023 opóźnione i MW2 z dwuletnim wsparciem?

Activision nieprzerwanie od 19 lat publikuje rok w rok nową grę z serii Call of Duty. Jak wskazują najnowsze doniesienia, wkrótce może się to zmienić. Zaplanowana na rok 2023 część, tworzona przez Treyarch, została opóźniona. Co za tym idzie, po raz pierwszy w historii tegoroczny CoD produkcji Infinity Ward otrzyma aż dwuletnie wsparcie.

Vanguard winowajcą

Jak podaje serwis Bloomberg, wszystko to ma miejsce za sprawą słabych sprzedaży Vanguarda. Po bardzo wysoko postawionej poprzeczce przez IW w 2019 roku trudno było zadowolić fanów. Obronną ręką wyszedł Black Ops Cold War, czego nie można jednak powiedzieć o najnowszej części CoD-a. Ta odnotowała najgorsze od lat wyniki, podobnie jak konkurencyjny Battlefield 2042. Zatem rok 2021 zdecydowanie nie należał do sukcesów, jeśli spojrzymy na gatunek gier FPS.

Jednak coś będzie

Activision obiecuje, że w zamian za brak głównej części Call of Duty w 2023 będzie można spodziewać się gry spod tej samej franczyzy w modelu free-to-play. Część fanów spekuluje, że może to być twór na wzór niezwykle popularnego Escape from Tarkov. Inni uważają, że chodzi o produkcję na urządzenia mobilne.

Mimo wszystko, zmiana podejścia Acti-Blizz cieszy większość graczy. Porządne dopracowanie jednego tytułu zamiast publikacji kilku średnich brzmi naprawdę dobrze. Tym bardziej że Modern Warfare 2 zapowiada się na niesamowitą grę, a dwuletnie wsparcie oznaczałoby więcej zawartości na najwyższym poziomie. Jak twierdzi serwis Kotaku, również deweloperzy ze studia Treyarch cieszą się, że dostali dodatkowy rok na pracę nad kolejnym CoD-em.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
many, Komil & Friends, Ultraliga, KNF

KNF ostrzy zęby na kolejnego giganta. Czy ESCA przerwie złą passę?

Iron Wolves kontra Zero Tenacity. Kto zakończy tydzień bez porażki? Na start przyjdzie nam obejrzeć pojedynek pomiędzy Forsaken oraz devils.one. Obie...