Bunny górą w grupie C, HeRoMaRiNe awansuje kosztem Zesta

W koszyku sygnowanym literą C działo się dzisiaj wiele. Przed startem zmagań wydawałoby się, że największym faworytem do wyjścia z pierwszego miejsca był Cho "Trap" Seong-ho. Ten koniec końców awansował, ale dopiero z trzeciej lokaty, ustępując miejsca dwóm innym zawodnikom. Liderem grupy niespodziewanie został Bunny. 27-letni Terran uznał wyższość zaledwie jednego gracza, a był nim Joo "Zest" Sung-wook. Jeszcze większą niespodzianką okazała się druga pozycja w klasyfikacji, na której uplasował się Niemiec, Gabriel "HeRoMaRinE" Segat. Dzięki świetnej postawie naszego zachodniego sąsiada dołącza on do wąskiego grona reprezentantów Europy, którzy jeszcze utrzymali się w turnieju.

Reynor z perfekcyjnym bilansem, dwóch Koreańczyków uzupełnia listę

Ostatni ze zbiorów również zapewnił nam wiele emocji, które dla fanów zawodników Starego Kontynentu były zdecydowanie pozytywne. A to za sprawą tego, iż liderem w tabeli na koniec dnia został Reynor. Obrońca mistrzowskiego tytułu nie wrócił z placu boju na tarczy ani razu i zgarnął wygraną nawet w meczu z jednym z głównych faworytów do końcowego triumfu na IEM Katowice – Cho "Marem" Seong-ju'em. Koreańczyk jednak i tak spisał się znakomicie, kończąc fazę grupową zaledwie pozycję niżej. Listę szesnastu uczestników etapu play-off uzupełnił Park "Zoun" Han-sol.

Tak wyglądają zbiory C i D na koniec fazy grupowej:

Grupa C Grupa D
# Drużyna M W P # Drużyna M W P
1. Bunny 5 4 1 1. Reynor 5 5 0
2. HeRoMaRInE 5 3 2 2. Maru 5 3 2
3. Trap 5 3 2 3. Zoun 5 3 2
4. Zest 5 2 3 4. ByuN 5 2 3
5. Astrea 5 2 3 5. Clem 5 2 3
6. Lambo 5 1 4 6. Scarlett 5 0 5

Mecze Ro12 już od godziny 11:00. Transmisja z turnieju StarCrafta II w ramach Intel Extreme Masters Katowice 2022 wraz z polskim komentarzem dostępna jest w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat turnieju zapraszamy do naszej relacji tekstowej, w której znajdziecie się, klikając poniższy baner: