Gambit Esports 0 : 2 FaZe Clan
Dust2 5:16 Inferno 11:16  Mirage 

Pierwsze minuty starcia na Duście2 mały przebieg dość klasyczny. Lepiej bowiem wystartowało FaZe, aczkolwiek podopieczni amerykańskiej organizacji musieli radzić sobie po stronie broniącej, podczas gdy Gambit grało w natarciu. Nie było więc zaskoczeniem, że to ekipa dowodzona przez Finna "karrigana" Andersena punktowała częściej. Z czasem jednak przewaga FC stawała się coraz wyraźniejsza, a swój wkład miał w to również jks, który w jednej z rund niemal w pojedynkę obronił bombsite A. W efekcie FaZe na przerwę schodziło z prowadzeniem 10:5, które było całkiem niezłą zaliczką przed przejściem na stronę terrorystów. Szybko okazało się zresztą, że podopieczni Roberta "RobbaNa" Dahlströma wcale tego handicapu nie potrzebowali, bo w ataku radzili sobie fantastycznie. I to na tyle, że w drugiej połowie zgarnęli pełną pulę, wygrywając sześć kolejnych potyczek i zamykając mecz wynikiem 16:5. A wszystko zakończył Robin "ropz" Kool, który ugrał clutcha 1v4.

Kilkanaście minut później oba zespoły przeniosły się na Inferno, które zostało wybrane przez FaZe. I to właśnie ta drużyna zgarnęła pierwszą pistoletówkę, grając przy tym po stronie atakującej! Fakt ten teoretycznie powinien zapewnić jej na pewien czas przewagę ekonomiczną, ale do niczego takiego nie doszło. Wręcz przeciwnie, bo Gambit odpowiedziało udanym force'em i nagle przejęło panowanie na serwerze, dzięki czemu w szczytowym momencie prowadziło już 8:3. Co więksi pesymiści zaczęli powoli przebąkiwać o trzeciej mapie, ale FaZe miało inne plany na ten wieczór. Jeszcze przed przerwą gracze amerykańskiej organizacji odrobili większość strat, doprowadzając do rezultatu 7:8. Wtedy Gambit mogło mieć jeszcze nadzieje na powrót na zwycięską ścieżkę, ale szybko zostało sprowadzone na ziemie. Druga połowa ponownie należała do FaZe, którego dominacja była niezaprzeczalna. Tym razem błyszczał Helvijs "broky" Saukants, autor 24 eliminacji – Łotysz był bezlitosny dla obrońców tytułu i miał spory wkład w końcowe zwycięstwo swojej ekipy wynikiem 16:11.

Wybrane mecze wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat turnieju CS:GO w ramach Intel Extreme Masters Katowice 2022 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.