HeRoMaRinE nie przestaje zaskakiwać, reszta wedle oczekiwań

Dzień rozgrywkowy rozpoczął się od pojedynku Parka "Darka" Ryung-woo z Cho "Trapem" Seong-ho'em. W starciu dwóch Koreańczyków faworytem do przejścia do kolejnej rundy był Zerg. Seria potoczyła się więc wedle oczekiwań. Dark na wirtualnej arenie nie dał zbyt wielu szans swojemu rywalowi i pewnie awansował do ćwierćfinału.

Zgoła inaczej wyglądała druga z zaplanowanych na tę fazę rozgrywkową batalia. Gabriel "HeRoMaRinE" Segat w mecz z Parkiem "Zounem" Han-solem wchodził z pozycji underdoga. To jednak nie zrobiło na nim wielkiego wrażenia, bowiem podczas samego spotkania zdecydowanie lepszy był właśnie Niemiec. W efekcie tylko pierwsza z potyczek nie wpadła na konto Europejczyka. Każda kolejna kończyła się już wygraną Segata, który po raz kolejny sprawił niespodziankę.

Dwa kolejne mecze to już stosunkowo łatwe zwycięstwa w wykonaniu faworytów. Cho "Maru" Seong-ju  oraz Lee "Rogue" Yeol zdołali pokonać swoich rywali rezultatami 3:1. Co ciekawe obydwie serie potoczyły się bardzo podobnie. Zarówno pierwszy jak i drugi z wymienionych Koreańczyków triumfował we wszystkich odsłonach pojedynku z wyjątkiem drugiej.

Wyniki spotkań Ro12:

12:00 Dark 3:0 Trap BO5
13:15 HeRoMaRinE 3:1 Zoun BO5
14:30 Maru 3:1 Dream BO5
15:45 Rogue 3:1 Ryung BO5

Trzech Europejczyków pozostaje w walce

Druga część dzisiejszych potyczek to już spotkania ćwierćfinałowe. Na start tego etapu Riccardo "Reynor" Romiti zmierzył się z Darkiem. Mecz pomiędzy dwoma doświadczonymi i bardzo utalentowanymi zawodnikami nie mógł skończyć się inaczej, niż po piątej mapie. Ta trwała niezwykle długo, a zawodnicy ani myśleli o złożeniu broni. Koniec końców jednak górą z zaciętej batalii wyszedł obrońca tytułu, zostają tym samym pierwszym półfinalistą IEM Katowice 2022.

Następnie zobaczyliśmy ciąg dalszy magii serwowanej przez HeRoMaRinE'a. Ten ponownie zdołał wyjść obronną ręką z potyczki i awansować już do fazy półfinałów. Mecz był arcytrudny, a niemiecki zawodnik musiał się bardzo namęczyć, aby triumfować na koniec.

Jako przedostatni zmierzyli się dziś Maru oraz Joona "Serral" Sotala. Pojedynek dwóch niezwykle utalentowanych graczy co ciekawe nie zakończył się po piątej mapie. Fiński zawodnik utrzymał wybitną formę z etapu grup i był w stanie dziś pokonać przeciwnika już w czwartej odsłonie.

Na sam koniec dnia naprzeciw sobie stanęło dwóch Koreańczyków, Lee "Bunny" Jae-seon oraz Rogue. W tym pojedynku faworytem był właśnie 28-letni Zerg. Nie powinno zatem nikogo dziwić, że to on zamknął listę półfinalistów IEM Katowice. Co zaskakujące, będzie to jedyny zawodnik z Korei, grający jeszcze w turnieju.

Wyniki spotkań ćwierćfinałowych:

17:00 Reynor 3:2 Dark BO5
18:15 Solar 2:3 HeRoMaRinE BO5
19:30 Serral 3:1 Maru BO5
20:45 Bunny 1:3 Rogue BO5

Transmisja z turnieju StarCrafta II w ramach Intel Extreme Masters Katowice 2022 wraz z polskim komentarzem dostępna jest w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat turnieju zapraszamy do naszej relacji tekstowej, w której znajdziecie się, klikając poniższy baner: