Team BDS 0:1 Fnatic
Adam
Aatrox
Wunder
Graves
Cinkrof
Xin Zhao
Razork
Hecarim
NUCLEARINT
Ryze
Humanoid
Ryze
xMatty
Aphelios
Upset
Caitlyn
Limit
Tahm Kench
Hylissang
Renata Glasc

Debiut Renaty Glasc w LEC

Faza wyborów przyniosła nam niespodziankę na koniec dnia. Dlatego, że Zdravets "Hylissangowi" Galabov wyciągnął nową bohaterkę, Renatę Glasc, która zadebiutowała w LEC. Natomiast w samej grze dosyć szybko, bo w piątej minucie, pierwsza krew padła łupem Jakuba "Cinkrofa" Rokickiego, po ataku na górnej alei. Ta akcja kosztowała jednak życie polskiego zawodnika. Ciężar gry skupiał się natomiast głównie na dolnej alei i mimo tego, że licznik zabójstw był wyrównany dla drużyn to przed dziesiątą minutą Elias "Upset" Lipp miał trzy na swoim koncie. Fnatic zgarnęło również pierwszego smoka i po wczesnym etapie gry miało już pokaźną przewagę w złocie.

Dominacja Fnatic

Fnatic rozpoczęło oblężenie struktur i zdobywało przewagę w wizji na mapie. Efektem ułożonej taktyki było dopisanie drugiego smoka na swoje konto, a także pojedynczych zabójstw po udanych wyłapaniach rywali poza pozycją. W 18. minucie BDS musiało wycofać się z leża Herolda, oddając kolejny obiekt neutralny swoim oponentom. Do dużego starcia pomiędzy ekipami doszło kiedy na mapie pojawił się Smok Hextechowy. Drużyna Cinkrofa zaryzykowała otwartą walkę, aby nie postawić przeciwników w punkcie duszowym. Przewaga czarno-pomarańczowych była już jednak zbyt duża i ci po prostu rozgromili francuską organizację.

Następnym przystankiem Fnatic był Baron Nashor, który został zgarnięty bardzo szybko. W 24. minucie z przewagą dziesięciu tysięcy sztuk złota Upset i spółka weszli pewnie do bazy przeciwników. Niemiecki strzelec skompletował jeszcze na zakończenie potrójne zabójstwo, podkręcając swoje statystyki. Natomiast Fnatic tym ostatnim rajdem poszło prosto po Nexus. Tym samym mecz został zakończony w niecałe 25. minut.

To było ostatnie spotkanie rozegrane w ten piątkowy wieczór. Drużyny powrócą na Summoner's Rift już jutro od godziny 17:00. Wszystkie mecze z polskim komentarzem będziecie mogli obejrzeć na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube, a także na oficjalnej transmisji na LoL Esports. Po więcej informacji dotyczących tej odsłony czołowych europejskich rozgrywek zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

LEC