Team Vitality 1:0 Astralis
Alphari
Gnar
WhiteKnight
Graves
Selfmade
Xin Zhao
Zanzarah
Jarvan IV
Perkz
Ryze
Dajor
Vex
Carzzy
Jinx
Kobbe
Aphelios
Labrov
Tahm Kench
promisq
Alistar

Wyrównany początek mimo agresji Pszczół

Agresywniej w swój ostatni mecz w regular splicie w LEC wszedł Team Vitality, ponieważ już na samym początku naruszył poważnie leśnika rywali. To spowodowało, że Selfmade miał bardzo komfortowy start. Efektem tego była udana prezencja na górnej alei co pozwoliło Barney'owi "Alphariemu" Morissowi zgarnąć pierwszą krew. Jednak na odpowiedź Astralis nie trzeba było długo czekać, bowiem te z kolei z powodzeniem uderzyło po drugiej stronie mapy. Polski leśnik natomiast zagwarantował Pszczołom pierwszego smoka.

Ostatnia drużyna w tabeli naciskała głównie na Matyáša "Carrzy'ego" Orsága, efektem tej taktyki było utracenie Herolda, ale za to zniszczyła ona pierwszą wieżę, a drugi smok padł już jej łupem. Ekipy kontynuowały rozgrywkę na mapie Smoka Górskiego i to jego dusza była ewentualnym celem na dalsze etapy gry. Do kuriozalnej walki doszło w 18. minucie na środkowej alei. Astralis pogubiło się i w otwartej walce wszyscy gracze tej formacji polegli, kiedy po stronie Vitality nie ucierpiał nikt.

Vitality prosto po play-offy LEC

Na zegarku nie wybiła jeszcze dwudziesta minuta, a Vitality miało niespełna osiem tysięcy złota przewagi. Astralis na chwilę przed pojawieniem się Barona Nashora wyłapało po raz kolejny strzelca oponentów, natomiast w leżu fioletowego potwora mimo przewagi musiało uznać wyższość superdrużyny. Dlatego też droga do zakończenia rozgrywki przez ekipę Polaka wydawała się formalnością. Warto zaznaczyć, że Pszczoły nie rzuciły się do szaleńczego ataku. Biorąc pod uwagę stawkę, postawiły one na pragmatyczne oblężenie i skuteczność. W efekcie zakończyły regular split zwycięstwem i zapewniły sobie miejsce w fazie play-off.

Ostatni dzień regular splitu w LEC trwa w najlepsze i już za moment kolejne starcie. Następny pojedynek w kolejce to mecz Teamu BDS na MAD Lions. Oczywiście wszystkie mecze z polskim komentarzem będziecie mogli obejrzeć na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube, a także na oficjalnej transmisji na LoL Esports. Po więcej informacji dotyczących tej odsłony czołowych europejskich rozgrywek zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

LEC