MAD Lions 1:0 Team BDS
Armut
Aatrox
Adam
Darius
Elyoya
Viego
Diana Cinkrof
Diana
Reeker
Twisted Fate
NUCLEARINT
Yasuo
UNF0RGIVEN
Aphelios
xMatty
Jinx
Kaiser
Nautilus
Limit
Braum

Intensywny początek meczu o honor w LEC

Mimo tego, że był to mecz bez większej stawki jeśli chodzi o tabelę LEC, to drużyny postawiły na komfortowe wybory. Na pierwszą krew przyszedł czas w szóstej minucie, kiedy drużyny spotkały się na górnej alei. Obaj wspierający wykorzystali moment po powrocie do bazy, aby dokonać rotacji. Co prawda wymiana zakończyła się bilansem dwa do dwóch, natomiast dodatkowe złoto za premierowe zabójstwo wpadło na konto Cinkrofa. Następnie polski leśnik udał się do leża Smoka Hextechowego i zgarnął go dla swojej drużyny.

Przed dziesiątą minutą doszło do intensywnej akcji na górnej rzece w okolicy Herolda. Tutaj Rokicki przegrał wojnę na porażenia z hiszpańskim leśnikiem, a zaraz później obie organizacje rzuciły się sobie do gardeł. Była to jednak nierówna walka, gdyż BDS stawiało opór w czwórkę pełnemu składowi MAD Lions. Finalnie to ubiegłoroczni mistrzowie wyszli górą w tym starciu. Warto zaznaczyć, że ostatecznie nikt nie podniósł fioletowego wzmocnienia.

Pokaz siły MAD Lions

W środkowy etap gry pewniej wchodziła hiszpańska organizacja. Ta zdobywała przewagi w wymianach, a także lepiej szło jej niszczenie struktur. Świetnymi statystykami mógł się pochwalić Javier "Elyoya" Batalla. Co prawda francuska organizacja zanegowała punkt duszowy, podbierając Smoka Piekielnego, a następnie zwyciężyła potyczkę. To jednak nie wystarczyło, aby odwrócić losy spotkania. Lwy odpowiedziały ze zdwojoną siłą i po przegrupowaniu rozgromiły oponentów i zgarnęły Barona. Później BDS nadal stawiało opór, ale MAD pewnie zmierzało po zwycięstwo. Podopieczni Jamesa "Maca" MacCormacka dopięli swego, zdobywając duszę piekielną, a chwilę później drugiego Nashora. To już pozwoliło doprowadzić spotkanie do końca. Zeszłoroczni mistrzowie kończą ten split zwycięstwem na otarcie łez.

Przed nami jeszcze dwa spotkania, które zadecydują o tym kto zajmie pierwsze miejsce w regular splicie w LEC. Za moment Fnatic podejmie EXCEL Esports. Oczywiście wszystkie mecze z polskim komentarzem będziecie mogli obejrzeć na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube, a także na oficjalnej transmisji na LoL Esports. Po więcej informacji dotyczących tej odsłony czołowych europejskich rozgrywek zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

LEC