Każdy z nas może dołożyć cegiełkę

W jaki sposób? A więc przez najbliższy tydzień decydując się na zakup przepustki bojowej w VALORANCIE, Legends of Runeterra, Teamfight Tactics oraz Wild Rift nie dość, że będziemy mogli korzystać z dodatkowej zawartości w grze, to jeszcze dzięki temu kwota, którą przeznaczyliśmy na kupno karnetu, zostanie zebrana i przekazana organizacjom humanitarnym. Gracze LoL-a również mogą wspomóc akcję, nabywając skórki z pszczelej kolekcji. Z dochodem z MOBY Riotu stanie się to samo, co w przypadku przepustek. Jak już wspominaliśmy, czas jest ograniczony, bowiem do ostatecznej kwoty wliczać będą się jedynie zakupy, dokonane do 12 marca, czyli najbliższej soboty.

Od samego początku słyszeliśmy od graczy z całego świata, że chcą pomóc – i my też tego chcemy – zapewnia Riot już we wstępie. Dlatego też na tym wcale nie kończy się pomoc producentów. Niezależnie od tego ile uda zebrać się z wyżej wspomnianej akcji Riot Games postanowiło bezpośrednio dołożyć się do pomocy. Zatem na rzecz trzech podanych w oficjalnym wpisie na stronie deweloperów gier organizacji humanitarnych wpłynie okrągły milion dolarów.


Wszystkie osoby, które chciałyby w jakiś sposób wspomóc działalność humanitarną na rzecz Ukrainy oraz jej mieszkańców, mogą udać się na rządową stronę #PomagamUkrainie. To właśnie tam znajdziemy informacje na temat sposobów udzielania pomocy finansowej oraz materialnej, a także kontakt z jednostkami prowadzącymi związane z tym działania. Na wspominanej stronie pomoc uzyskać mogą także osoby przybywające do Polski z terytorium Ukrainy.