STS
fot. Riot Games

Milion dolarów i zysk ze sprzedaży przepustek i skórek. Riot wesprze Ukrainę

Wiele organizacji stara się w jakiś sposób przeciwdziałać temu, co dzieje się aktualnie w Ukrainie. Tworzone są m.in. zbiórki nie tylko pieniędzy, ale i odzieży czy innych produktów, które mogą pomóc poszkodowanym. Do grona firm wspierających działania akcji humanitarnych dołącza Riot Games. Twórcy takich gier jak League of Legends, VALORANT, czy Teamfight Tactics nie tylko przekażą od siebie dużą sumę pieniędzy, ale i pozwolą graczom dołożyć się do tego szczytnego celu.

Każdy z nas może dołożyć cegiełkę

W jaki sposób? A więc przez najbliższy tydzień decydując się na zakup przepustki bojowej w VALORANCIE, Legends of Runeterra, Teamfight Tactics oraz Wild Rift nie dość, że będziemy mogli korzystać z dodatkowej zawartości w grze, to jeszcze dzięki temu kwota, którą przeznaczyliśmy na kupno karnetu, zostanie zebrana i przekazana organizacjom humanitarnym. Gracze LoL-a również mogą wspomóc akcję, nabywając skórki z pszczelej kolekcji. Z dochodem z MOBY Riotu stanie się to samo, co w przypadku przepustek. Jak już wspominaliśmy, czas jest ograniczony, bowiem do ostatecznej kwoty wliczać będą się jedynie zakupy, dokonane do 12 marca, czyli najbliższej soboty.

Od samego początku słyszeliśmy od graczy z całego świata, że chcą pomóc – i my też tego chcemy – zapewnia Riot już we wstępie. Dlatego też na tym wcale nie kończy się pomoc producentów. Niezależnie od tego ile uda zebrać się z wyżej wspomnianej akcji Riot Games postanowiło bezpośrednio dołożyć się do pomocy. Zatem na rzecz trzech podanych w oficjalnym wpisie na stronie deweloperów gier organizacji humanitarnych wpłynie okrągły milion dolarów.


Wszystkie osoby, które chciałyby w jakiś sposób wspomóc działalność humanitarną na rzecz Ukrainy oraz jej mieszkańców, mogą udać się na rządową stronę #PomagamUkrainie. To właśnie tam znajdziemy informacje na temat sposobów udzielania pomocy finansowej oraz materialnej, a także kontakt z jednostkami prowadzącymi związane z tym działania. Na wspominanej stronie pomoc uzyskać mogą także osoby przybywające do Polski z terytorium Ukrainy.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
SZPERO Wisła All iN! Games Kraków IEM Katowice 22

ESL MP: ESCA i sk1tt na zero – Wisła bezlitośnie gromi swoich rywali

Wisła Games 16 : 2 (Mirage) Team ESCA Gaming Pierwsza połowa starcia na Mirage'u tak naprawdę przeszła bez historii, bo została w...