STS
Ukraina
fot. Mathias P.R. Reding/Pexels

Zespoły dotknięte wojną w Ukrainie zachowają miejsce w ligach ESEA

Wojna w Ukrainie zburzyła poczucie bezpieczeństwa i uniemożliwiła normalne funkcjonowanie wielu milionom ludzi. Z dnia na dzień osoby te musiały porzucić swoje zwyczajowe zajęcia, co tyczy się również esportowców. Wszak wielu z nich obecnie nie chce lub zwyczajnie nie może rywalizować w rozgrywkach ligowych.

Jedyna słuszna decyzja ESEA

I rodzi to spory problem w kwestii spójności np. lig ESEA, w których co sezon część ekip awansuje do wyższych dywizji, a część spada do dywizji niższych. W tej sytuacji przedstawiciele organizatora postanowili podjąć prawdopodobnie jedyną słuszną decyzję i ustami jednego ze swoich adminów, Dominica „BOWMANA” Williama, potwierdzili, iż drużyny, które z powodu zbrojnej agresji Rosji nie były w stanie dokończyć zmagań, niezależnie od wszystkiego zachowają swoje sloty na dotychczasowych poziomach rozgrywkowych i nie muszą martwić się spadkiem czy też karną degradacją z powodu rozegrania zbyt małej liczby spotkań.

Poniżej prezentujemy pełną treść wpisu opublikowanego przez BOWMANA:

Zespoły, które wypadły z 40. sezonu z powodu obecnych wydarzeń w Ukrainie, mogą zachować miejsce w dotychczasowej lidze także na kolejne rozgrywki.

Mamy świadomość, że to niespodziewane okoliczności, dlatego też damy z siebie wszystko, by współpracować z każdym zespołem, który musi mierzyć się z tą niepewną sytuacją. Jeżeli jest jakikolwiek powód, który sprawia, iż nie jesteście pewni, czy wasz zespół będzie w stanie kontynuować zmagania, to nie wahajcie się skontaktować z pracownikami ligi za pośrednictwem formularza wsparcia technicznego.

Już jakiś czas temu wiele ekip z Ukrainy mniej lub bardziej oficjalnie ogłaszało, że wycofuje się z rywalizacji. Tyczy się to m.in. doskonale kojarzonego przez kibiców HellRaisers – organizacja ta na początku marca bezterminowo zawiesiła z powodu wojny działalność swojego składu CS:GO, który na co dzień rywalizował na poziomie ESEA Advanced.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Agresivoo, Erdote, devils.one

BDS Academy awansuje na EU Masters; Vanir odpada z play-offów

Team BDS Academy wygrywa z Gamers Origin Polscy fani mogą być zdecydowanie zadowoleni z wyniku wczorajszego spotkania BDS Academy. Formacja trenowana...