ShowMaker i spółka zrewanżują się za ostatnią porażkę?

Mowa rzecz jasna o DWG KIA, czyli aktualnie drugiej drużynie globu. Zespół jednak jeszcze przed startem splitu przeszedł gruntowną przebudowę, toteż ze składu srebrnych medalistów Worlds 2021 ostali się jedynie Kim "Canyon" Geon-bu oraz Heo "ShowMaker" Su. To właśnie ta dwójka wraz z jej aktualnymi kompanami zmierzy się dziś z Fredit BRION, czyli ekipą, która została mocno pokrzywdzona przez bieżący system w LCK. Formacja Parka "Morgana" Gi-tae bowiem w trakcie trwania części regularnej rozgrywek miewała wiele problemów z wystawieniem wyjściowego składu. Wszystko to za sprawą pozytywnych wyników testów na COVID-19 wśród członków organizacji. W rezultacie w jednym ze spotkań wystąpić musieli zawodnicy akademii, a gdy nawet tam pojawiły się przypadki zakażeń, to organizacja została zmuszona do poddania meczu z Gen.G.

Mimo przeciwności losu BRO zdołało obronić się przed utratą miejsca w play-offach. Pierwsza piątka zdążyła wyzdrowieć i wrócić na czas, aby zawalczyć w ostatnim meczu splitu. Ten koniec końców udało się wygrać, a przeciwnikiem wówczas było właśnie DK. Co ciekawe ekipa Morgana dała radę zakończyć spotkanie 2:0, a sama potyczka miała miejsce zaledwie cztery dni temu. Czy ShowMaker i jego towarzysze zdołali w tak krótkim czasie wyciągnąć wnioski i już dziś pokazać, że był to jedynie wypadek przy pracy? Odpowiedź na to pytanie poznamy w okolicach południa.

Mecz pomiędzy wybitnymi strzelcami

Jutro natomiast o tej samej godzinie przyjdzie nam obejrzeć starcie DRX z Kwangdong Freecs. Dla ekipy Honga "Pyosika" Chang-hyeona sezon regularny zakończył się bardzo dobrze. Drużyna na jego koniec uplasowała się bowiem na czwartej lokacie z takim samym bilansem co DWG KIA. Duża w tym zasługa m.in. Kima "Defta" Hyuk-kyu, czyli bezapelacyjnie największej gwiazdy zespołu. Strzelec świecił bardzo jasno, o czym świadczy chociażby drugie miejsce w klasyfikacji generalnej pod względem zdobytych tytułów zawodnika gry. Wybitna dyspozycja 25-latka niejednokrotnie ratowała formację z opałów w najważniejszych momentach. Kto wie, czy i tym razem doświadczony Koreańczyk nie weźmie sprawy w swoje ręce i nie zaprowadzi DRX do półfinałów.

O to bynajmniej nie będzie łatwo, gdyż po drugiej stronie barykady stoi kolejny utalentowany gracz dolnej alei – Park "Teddy" Jin-seong. Ten co prawda zdecydowanie rzadziej znajdował się w wyróżnieniach pomeczowych, jednak jak wszyscy dobrze wiemy, kiedy sytuacja tego wymaga, to jest on w stanie wrzucić wyższy bieg. Podczas dotychczasowych występów Kwangdong Freecs kto inny natomiast skradł show, a tym kimś był środkowy formacji. Yoo "FATE" Su-hyeok ma za sobą bardzo dobrą fazę zasadniczą i choć ma zdecydowanie mniej doświadczenia niż wcześniej wspomniani gracze, to i tak pokazuje, że trzeba się z nim liczyć. KDF zadania na pewno łatwego mieć nie będzie, wszak była to ekipa, która jako ostatnia zapewniła sobie miejsce w czołowej szóstce i była bliska wypadnięcia z wyścigu. Niemniej z pewnością możemy spodziewać się interesującej serii, która może być na tyle wyrównana, że zakończy się dopiero na piątej planszy.

Harmonogram spotkań ćwierćfinałowych play-offów LCK Spring Split 2022:

23 marca

1. ćwierćfinał

9:00 DWG KIA vs Fredit BRION BO5
24 marca

2. ćwierćfinał

9:00 DRX vs Kwangdong Freecs BO5

Transmisję z wszystkich spotkań play-offów koreańskich zmagań będzie można obejrzeć w angielskojęzycznej wersji na kanale LCK na Twitchu.