STS
sgares DreamHack Open Anaheim 2020
fot. DreamHack/Stephanie Lindgren

sgares i ddk dołączają do dywizji VALORANTA w 100 Thieves

Trwa okres przebudowy dywizji VALORANTA w 100 Thieves. Amerykańska organizacja jeszcze w lutym pożegnała dwóch zawodników, których od tego momentu zastępują gracze wypożyczeni. Teraz przyszła pora na zmiany także w pionie zarządzającym.

sgares spróbuje swoich sił jako trener

W związku z tym poza zespołem znalazł się jego dotychczasowy trener, Jovanni „Jovi” Vera. – GG. Życzę chłopakom tylko tego, co najlepsze. Z czasem będą oni w stanie wiele osiągnąć. Tylko potrzebują właśnie tego czasu – przyznał na pożegnanie Amerykanin. W sztabie popularnych Złodziei znajdował się on od października 2020 roku, ale początkowo tylko jako analityk. Dopiero w styczniu tego roku samodzielnie objął stery w drużynie, ale ta pod jego wodzą nie zachwyciła w pierwszym etapie VALORANT Champions Tour 2022.

Dlatego też od teraz rolę głównego szkoleniowca pełnić będzie doskonale znany fanom Counter-Strike’a Sean „sgares” Gares. Półfinalista Majora z 2013 roku ostatnich kilkanaście miesięcy spędził w Gen.G Esports, gdzie działał jako streamer, aczkolwiek jako komentator obecny był również na transmisjach z VCT. Teraz zaś będzie mógł on sprawdzić się na posadzie trenera, korzystając przy tym z pomocy swojego nowego asystenta, Michaela „Mikesa” Hockoma, który w przeszłości odpowiedzialny był za wyniki G2 Esports i Teamu Envy.

ddk w roli menadżera

Co ciekawe, Gares to nie jedyna znana z oficjalnych streamów VALORANTA osoba, która zasiliła szeregi 100 Thieves. Poza nim do organizacji Matthew „Nadeshota” Haaga trafił także Daniel „ddk” Kapadia. Brytyjczyk popularność zdobył jako komentator CS:GO, potem jednak przerzucił się na grę Riotu. Kolejnym wyzwaniem w jego karierze będzie zaś posada generalnego menadżera 100T. – Jestem bardzo podekscytowany tą nową funkcją. Mamy świetną wizję i jestem przekonany, że z czasem więcej o tym usłyszycie – zapewnił Kapadia.

W tej sytuacji skład 100 Thieves prezentuje się następująco:

Spencer „Hiko” Martin
Peter „Asuna” Mazuryk
Ethan „Ethan” Arnold
Sean „bang” Bezerra
Noah „jcStani” Smith
Sean „sgares” Gares (trener)
Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

marlon: Czujemy się najsilniejszym botem w Ultralidze