Trudna decyzja organizatorów

Na samym początku warto zaznaczyć, że rywalizacje te od ponad miesiąca pozostawały wstrzymane. Zespoły biorące udział w zmaganiach zdążyły dotychczas zagrać zaledwie dwie kolejki, czyli łącznie po cztery spotkania. Przez ostatnie tygodnie zatem zbierało się sporo zaległości i już teraz nadrobienie takiej liczby meczów mogłoby być niezwykle skomplikowane. Wszak większość pozostałych lig wkroczyła lub lada moment wkracza w fazy play-off, a stąd już niedaleko do oficjalnego zakończenia splitów i wyłonienia najlepszej drużyny poszczególnych rozgrywek.

Jako iż sytuacja za naszą wschodnią granicą nadal jest niewyjaśniona i raczej nie zapowiada się, aby szybko miała się ona rozwiązać, organizatorzy zmagań musieli w końcu zacząć działać. Dlatego też dzisiaj na profilu VK LCL-a otrzymaliśmy oficjalną informację o tym, że cały wiosenny split zostaje odwołany. – Po rozmowach z licencjobiorcą podjęliśmy trudną decyzję o anulowaniu wiosennego splitu League of Legends Continental League. W tych trudnych dla regionu czasach kontynuacja ligi jest dla nas niemożliwa –  czytamy w oświadczeniu.

Lista drużyn biorących udział w MSI uszczuplona

W związku z tym, że bieżący okres rozgrywkowy nie zostanie doprowadzony do finiszu, to w tym roku żadna z drużyn z regionu CIS nie pojawi się na Mid-Season Invitational, czyli turnieju najlepszych ekip każdej ligi. Emocji z powodu straty szansy nie krył Edward "Edward" Abgaryan, będący jednym z najdłużej grających zawodników na scenie LoL-a. Przedstawiciel Teamu Spirit wraz ze swoimi kompanami przed wstrzymaniem splitu byli bowiem niepokonani, legitymując się tym samym bilansem 4-0.