Dwunastu uczestników czeka na linii startu

Mocną reprezentację na nordycką wyspę wyśle Europa. Na drodze starokontynentalnych rozgrywek awans zagwarantowały sobie wszak G2 Esports oraz Fnatic – ta pierwsza formacja od razu otrzymała wysokie rozstawienie i zmagania rozpocznie już w play-offach. Z kolei pomarańczowo-czarni, wspomagani przez aż dwóch zmienników, tj. Enzo "Fearotha" Mestariego i Joonę "H1bera" Parviainena, znaleźli się w grupie A. Ostatni slot i miejsce w zbiorze B zgarnął natomiast Team Liquid. To właśnie zespół spod znaku konia został awaryjnie zaproszony, gdy okazało się, że Kamil "baddyG" Graniczka i jego koledzy z FPX z powodu nagromadzenia problemów nie będą w stanie pojawić się na Islandii.

Jest też kilka sensacyjnych absencji. Już jakiś czas temu musieliśmy wszak pogodzić się, że na turnieju zabraknie mistrzów świata, czyli Patryka "starxo" Kopczyńskiego, Aleksandra "zeeka" Zygmunta i reszty składu Acend. Niemniej na imprezę podsumowującą pierwszy etap VCT nie przyjadą też światowi wicemistrzowie, czyli M3 Champions, ale i uważani swego czasu za najlepszą ekipę globu Sentinels. Z drugiej strony czeka nas kilka debiutów, bo na tak wysokim poziomie sceny VALORANTA nie miały jeszcze okazji zaprezentować się takie organizacje, jak Ninjas in Pyjamas, OpTic Gaming czy też The Guard. Ale w Reykjavíku w końcu się to zmieni.

Lista uczestników VALORANT Masters Reykjavík 2022:


Grupa A
DRX Fnatic Ninjas in Pyjamas ZETA DIVISION

Grupa B
KRÜ Esports Team Liquid OpTic Gaming XERXIA

Play-offy
G2 Esports The Guard LOUD Paper Rex

VALORANT Masters Reykjavík 2022 odbędzie się między 10 a 24 kwietnia. Podczas turnieju uczestnicy rywalizować będą m.in. o łączną pulę 3,4 tysiąca punktów VALORANT Champions Tour, z czego triumfatorom przypadnie 750 punktów.