Iron Wolves
0:1 Team Vitality Vitality.Bee
Kakan
Gnar
Szygenda
Lucian
Souli
Volibear
Skeanz
Olaf
Saulius
Orianna
Diplex
Akali
Yashiro
Xayah
Jeskla
Aphelios
Czypsy
Yuumi
Jactroll
Thresh

W początkowym etapie gry doszło do kilku potyczek z udziałem dżunglerów obu formacji, lecz żadna z nich nie zakończyła się eliminacją. Dodatkowo Elias "Kakan" Edlund dwukrotnie zapobiegł zanurkowaniu na górnej alei i to w dość efektowny sposób. Pierwsza krew padła dopiero w 14. minucie, kiedy Eimantas "Yashiro" Šniukas dał się wyłapać podczas próby powrotu do bazy. Chwilę później w południowej części Summoner's Rifta rozpoczęła się kolejna potyczka, którą tym razem uratował Paris "Souli" Sitzoukis, pojawiając się w idealnym czasie tam, gdzie był potrzebny. Vitality.Bee wysunęło się jednak na prowadzenie, wyburzając kilka wież.

Środkową część rozgrywki w wykonaniu zawodników Iron Wolves można uznać za raczej udaną. Pomimo utraty ważnych dla zespołu smoków, częściowo odrobili straty, głównie poprzez wyłapywanie samotnie wędrujących po Polach Sprawiedliwości przeciwników.

Wszystko zaczyna się sypać

Tragedia dla litewskiej drużyny wydarzyła się w 29. minucie meczu. Jakub "Jactroll" Skurzyński na ślepo posłał swój Wyrok Śmierci i trafił schowanego w krzaku Kakana, który w rezultacie zginął. Pszczoły zabrały dla siebie kolejnego skrzydlastego potwora, zgarniając Duszę Smoka Oceanicznego. Następnie pognały w stronę Barona, którego mimo próby ataku ze strony Wilków pokonały. Różnica sił drużyn bardzo się zwiększyła. Kolejne cele, w tym Starszy Smok, trafiały na konto graczy VITB. Porażka Iron Wolves była już tylko kwestią czasu. Pszczoły zaczęły nacierać na wieże i inhibitory. W ostatecznej próbie obrony do przodu rzucił się Souli, lecz jego drużyny nie było przy nim. Wkrótce padł Nexus, a Kacper "Czypsy" Zaparucha i spółka musieli pogodzić się z bilansem 1:1 po dwóch meczach.

Przed nami jeszcze kolejne spotkania w play-inach EU Masters, w których zmierzą się reprezentanci Ultraligi. Wybrane mecze z polskim komentarzem można śledzić na kanałach Polsat Games na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Po więcej informacji dotyczących tej edycji European Masters zapraszamy do naszej relacji tekstowej: