Administracja Polish F1 Series po zweryfikowaniu wszystkich zgłoszeń utworzyła listę kolejności wedle osiągniętych przez zawodników rezultatów podczas próby czasowej. Na tej podstawie wyłoniono szczęśliwców, którzy dostali się do kolejnego etapu. Kierowcom od miejsca 26. i niżej podziękowano za ich starania, lecz nie przeszli oni dalej. Pozycje 21-25. mają zapewnione miejsca na rezerwie gotowej na ewentualną absencją członków podstawowego składu w którymś z wyścigów.

W tej fazie kwalifikacji najlepiej poradził sobie Olaf Soćko, który w Holandii zanotował drugi wynik, a w Japonii był najszybszy. Pierwszy raz w historii PFS-a mamy do czynienia z braćmi, gdyż poza Olafem również Maksymilian dostał się do kolejnego etapu, zajmując dziewiątą lokatę. Po drugiej stronie barykady znajdziemy Seweryna Rubciaka oraz Radosława Wencla, nazwiska znane nam z poprzednich sezonów, które tym razem usiądą jedynie na ławce rezerwowych. Ostatnim, który załapał się do TOP20, jest Filip Olejniczak, który wyprzedził Dawida Fryzowicza o 11 tysięcznych sekundy. Wyniki znajdziecie pod tym linkiem.

Najważniejsze na koniec. Najlepsza dwudziestka pojedzie we wtorkowych barażach. W nich obowiązywać będą nieco inne zasady niż zwykle. Kierowcy ścigać się będą na torach w Meksyku, Belgii oraz USA. Wszystkie wyścigi odbędą się na skróconym dystansie 25%. Wyłączone zostaną uszkodzenia, aby wyrównać szanse w związku z brakiem samochodu bezpieczeństwa. Do pierwszego wyścigu zostaną rozegrane krótkie kwalifikacje o długości 18 minut. Przed pozostałymi dwoma zawodnicy będą mieli zaledwie jedną szansę na ustanowienie czasu. Każdy błąd oraz anulowanie okrążenia będą niestety oznaczać start z końca stawki.

Spośród wspomnianej dwudziestki do sezonu zasadniczego dostanie się piętnastu kierowców. Dołączą oni do zaproszonej wcześniej najlepszej piątki poprzedniej edycji rozgrywek. Zawodnicy od 16. do. 20 miejsca w barażach nie odpadają z PFS, a dołączą do grona rezerwowych. Do końcowej oceny w tym etapie wliczać się będą tylko wyniki osiągnięte na mecie, ich suma utworzy klasyfikację, która wyłoni tych, którzy dostali się do elitarnego grona kierowców Polish F1 Series. Jest to dość istotny etap kwalifikacji do ligi, gdyż, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, dla wszystkich podstawowych kierowców zapewnione są lanowe finały pod koniec czerwca. To niewątpliwie jeden z kluczowych czynników motywujących graczy.

W przypadku splitu PlayStation sprawa jest o wiele prostsza. Wyłoniono już 17 z 20 zawodników, a pozostałe trzy miejsca wciąż są do obsadzenia. Zapisy do konsolowych rozgrywek wciąż trwają, więc chętni mogą się zgłaszać. Formularz dostępny jest pod tym linkiem.


Baraże Polish F1 Series rozegrane zostaną we wtorek 5 kwietnia od godziny 19:00. Transmitowane będą na żywo na Twitchu. Przydzielanie kierowców do zespołów odbędzie się 7 kwietnia, również podczas transmisji live. Wszelkie najważniejsze informacje na temat sezonu zawarte zostały w regulaminie rozgrywek dostępnym pod tym linkiem. Sponsorami inicjatywy są Logitech, JR Holding ASI oraz Vending Solution. Patronem medialnym ligi jest redakcja Cybersport.pl.