STS
Rainbow Six Mobile
fot. Ubisoft

Szykujcie komórki! Oficjalnie zapowiedziano Rainbow Six Mobile

Początki Rainbow Six: Siege były bez wątpienia trudne, ale dziś, ponad sześć lat od premiery, produkcja Ubisoftu posiada ogromne grono oddanych fanów. Tych z pewnością ucieszy więc informacja, że już niedługo odczuć znanych im z Siege’a będą mogli doświadczyć na urządzeniach mobilnych.

Siege w wersji mobilnej

Dziś bowiem oficjalnie zapowiedziano Rainbow Six Mobile. Jak nietrudno się domyślić, mamy tutaj do czynienia z nową odsłoną taktycznej, pierwszoosobowej strzelanki, która przygotowana zostanie z myślą o mobilnych systemach operacyjnych. Za jej stworzenie odpowiedzialny jest nowo sformowany zespół w Ubisoft Montreal, aczkolwiek udział w pracach brały także takie oddziały, jak Winnipeg, Halifax, Paris, Quebec, Bucharest, Kyiv, Pune, RedLynx, Chengdu i Shanghai. Jeżeli chodzi o same zasady rozgrywki, to te pozostały bez zmian względem Siege’a. Nadal więc naprzeciwko siebie staną dwie pięcioosobowe drużyny – jedna z nich będzie atakować, druga zaś bronić.

Dobrze znany rdzeń rozgrywki

Owe drużyny złożone będą z różnych dostępnych operatorów. Każdy z nich posiadać będzie inne umiejętności i doskonale sprawdzi się w odmiennych sytuacjach. Wpływ na to będą mieć nie tylko posiadania broń, ale również rozliczne gadżety przydatne zarówno w natarciu, jak i w defensywie – ładunki wybuchowe, kamery szpiegowskie czy pułapki. Gracze otrzymają do swojej dyspozycji znane, popularne i, co najważniejsze, podatne na zniszczenia mapy, takie jak Bank czy Granica, oraz tryby PvP zabezpieczenie terenu i bomba. A wszystko to opracowane i zoptymalizowane tak, by w odpowiedni sposób funkcjonowało na platformach mobilnych.

Na ten moment data premiery Rainbow Six Mobile pozostaje nieznana. Wiadomo natomiast, że gra ukaże się w systemie free to play na systemach iOS oraz Android, a wszyscy zainteresowani już teraz mogą na oficjalnej stronie internetowej zgłosić się do udziału w nadchodzących testach.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Czypsy Ultraliga Iron Wolves

Startuje drugi dzień EU Masters. Polacy w walce o awans do finałów fazy play-in

Grupa A nadal bez pewnego lidera Po wczorajszym dniu grupa A jest nadal najbardziej zacięta. Nic dziwnego, w końcu na papierze na taką się zanosiła....