Shlatan zgarnia głosy

Łącznie w głosowaniu udział wzięło 53 uczestników. Wśród nich byli m.in. eksperci, komentatorzy, przedstawiciele drużyn oraz media. Shlatan zaskarbił sobie sympatię największej liczby głosujących i aż 25 razy stawiany był w roli najlepszego debiutanta. W pozostałych przypadkach bardzo często pojawiał się na drugim lub trzecim miejscu.

Niestety, pomimo ogromnego sukcesu, dla polskiego dżunglera przygoda w tym splicie już się zakończyła. Jednak zarówno trzecia lokata w rozgrywkach grupowych, jak i czwarta w fazie play-off są nie lada wyczynem jak na debiut w najsilniejszej lidze Europy w League of Legends.

Tuż za Shlatanem na podium uplasowali się strzelcy G2 Esports i MAD Lions – Victor "Flakked" Lirola oraz William "UNF0RGIVEN" Nieminen. Wiosenny split jest wyjątkowo szczęśliwy szczególnie dla Hiszpana, gdyż jego drużyna nadal pozostaje w walce o puchar. W sobotę zmierzy się ona z Fnatic, a wygrana będzie oznaczała awans do wielkiego finału, gdzie na rywala czeka już Rogue. Szczegółowe informacje na temat bieżącego splitu LEC dostępne są w naszej relacji.

Pełną listę wyników głosowania na wiosennego Rookie of the Split można znaleźć pod tym adresem.