STS
Shlatan, Misfits Gaming
fot. Riot Games

Shlatan z tytułem Rookie of the Split za wiosenną edycję LEC

Dziś oficjalnie poznaliśmy zdobywcę tytułu Rookie of the Split za fazę zasadniczą wiosennego League of Legends European Championship 2022. W tej kategorii doceniony został Lucjan „Shlatan” Ahmad, który od początku tego roku reprezentuje Misfits Gaming.

Shlatan zgarnia głosy

Łącznie w głosowaniu udział wzięło 53 uczestników. Wśród nich byli m.in. eksperci, komentatorzy, przedstawiciele drużyn oraz media. Shlatan zaskarbił sobie sympatię największej liczby głosujących i aż 25 razy stawiany był w roli najlepszego debiutanta. W pozostałych przypadkach bardzo często pojawiał się na drugim lub trzecim miejscu.

Niestety, pomimo ogromnego sukcesu, dla polskiego dżunglera przygoda w tym splicie już się zakończyła. Jednak zarówno trzecia lokata w rozgrywkach grupowych, jak i czwarta w fazie play-off są nie lada wyczynem jak na debiut w najsilniejszej lidze Europy w League of Legends.

Tuż za Shlatanem na podium uplasowali się strzelcy G2 Esports i MAD Lions – Victor „Flakked” Lirola oraz William „UNF0RGIVEN” Nieminen. Wiosenny split jest wyjątkowo szczęśliwy szczególnie dla Hiszpana, gdyż jego drużyna nadal pozostaje w walce o puchar. W sobotę zmierzy się ona z Fnatic, a wygrana będzie oznaczała awans do wielkiego finału, gdzie na rywala czeka już Rogue. Szczegółowe informacje na temat bieżącego splitu LEC dostępne są w naszej relacji.

Pełną listę wyników głosowania na wiosennego Rookie of the Split można znaleźć pod tym adresem.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Fortnite

Epic zebrał prawie 150 milionów dolarów na rzecz Ukrainy!

Pomocy humanitarna dla Ukrainy od twórców Fortnite'a Przypomnijmy, że Epic zobowiązał się, że przekaże na rzecz Ukrainy wszystkie pieniądze będące wp...