ENCE 2 : 0 Ninjas in Pyjamas
Nuke 16:10 Ancient 16:14 Overpass

Trudno było prosić o lepszy początek w wykonaniu zawodników ENCE. Ci zaczęli z naprawdę wysokiego C, zgarniając aż siedem rund, nim Ninjas in Pyjamas wreszcie znaleźli odpowiedź. Punkt numer dwa zdobyli dopiero w jedenastej wymianie, a bohaterem NIP-u był Hampus "hampus" Poser. Wkrótce po tym szwedzko-duńska piątka zdobyła trzecie oczko i, jak się okazało, również ostatnie w tej części spotkania na Nuke'u. Wyraźnie lepiej Skandynawom szło po przejściu do ataku – mimo przegranej pistoletówki NIP wygrało force'a i zaczęło gonić za remisem. I choć szło to całkiem sprawnie, to pojedyncze punkty zgarniane przez ENCE wreszcie przyniosły ostateczny triumf Ośmiornic w 26. rundzie.

Na wybranym przez NIP Ancient ekipa Polaków również zaczęła lepiej, tym razem po stronie broniącej. Po sześciu rundach prowadziła już 6:0, a rywale w tym czasie mieli łącznie... sześć fragów. Z czasem Ninjas in Pyjamas przebudzili się i zaczęli punktować, ba – wizja niespodziewanego remisu stawała się coraz bardziej realna. Ostatecznie jednak ENCE zachowało zimną krew i na przerwę schodziło z trzypunktowym prowadzeniem.

To wzrosło do pięciu oczek po kolejnej wygranej pistoletówce, ale gdy już NIP miało dostęp do pełnego wyposażenia zrobiło z niego odpowiedni użytek. Seria pięciu wygranych dała podopiecznym Daniela "djL-a" Narancica upragniony remis, jednak dokładnie w tym momencie ENCE się otrząsnęło i zaczęło na nowo punktować. W 27. rundzie odważne wejście na bombsite doprowadziło Ośmiornice do punktu meczowy, a do tego NIP miało bardzo słabą sytuację ekonomiczną. Wydawało się, że ENCE ma wygraną w garści, ale nic z tego – mimo znacznie gorszego wyposażenia Ninjas in Pyjamas obronili swoje szanse i byli o włos od dogrywki. Końcówka była niezwykle ekscytująca, ale ostatecznie ENCE dopięło swego jeszcze przed dogrywką, kończąc Overpassa wynikiem 16:14.


Już wkrótce rozpocznie się drugi półfinał 15. sezonu ESL Pro League, w którym zobaczymy FURIĘ Esport oraz FaZe Clan. Zwycięzca tego pojedynku podejmie ENCE w jutrzejszym wielkim finale tej edycji EPL-a. Po więcej informacji dotyczących ESL Pro League Season 15 zapraszamy do naszej relacji tekstowej pod tym adresem.