W ESL Pro League zostało już tylko dwóch pretendentów

Wczoraj w pierwszym półfinale ESL Pro League ENCE przejechało się po Ninjas in Pyjamas. Nie trzeba było ładować trzeciej mapy. Najpierw całkiem pewnie wygrało Nuke z rezultatem 16:10, by następnie dopiąć to spotkanie na Anciencie 16:14. Tym samym ekipa z Polakami na pokładzie jako pierwsza zameldowała się w finale i tylko czekała na wyłonienie swojego przeciwnika.

Do najlepszej dwójki zaraz potem wskoczył FaZe Clan. Tutaj sprawa nie wyglądała tak gładko, gdyż Inferno zakończyło się 13:16, a w pierwszej połowie FURIA Esports prowadziło pięcioma rundami. Finn "karrigan" Andersen i spółka dopięli jednak swego. Następnie oba zespoły przeniosły się na Mirage i tutaj do rozstrzygnięcia wyniku potrzebna była dogrywka. W tej brazylijska organizacja musiała znowu uznać wyższość przeciwnika. Tym samym na placu boju pozostały już tylko dwie formacje, a już za parę godzin dowiemy się, kto zwycięży piętnastą edycję ESL Pro League.

hades i dycha przed nie lada wyzwaniem

Tak się składa, że przedsmak finału mogliśmy zobaczyć już w fazie grupowej. W zbiorze B wylądowało przecież zarówno ENCE, jak i FaZe. Tam górą były Ośmiornice, ale nie było to najłatwiejsze starcie dla zespołu naszych rodaków. Pierwsza mapa była bardzo wyrównana, ale to amerykańska organizacja zdołała wyjść na prowadzenie. Dust 2 z kolei był dość jednostronny na korzyść fińskiej formacji. Wynik musiał więc zostać rozstrzygnięty na Overpassie i cóż, była to zażarta walka do samego końca. W nerwowej końcówce ENCE zdołało zachować zimną krew i dokończyć to, co zaczęło. Warto jednak mieć na uwadze, że finał rozegrany będzie w formacie Best Of 5. No i, jak stare przysłowie mówi, "rządzi się własnymi prawami".

Czy hades i dycha będą dzisiaj świętować mistrzostwo ESL Pro League? To pytanie ekscytuje dzisiaj polską scenę CS:GO i nie ma na nie prostej odpowiedzi. Na tę nie trzeba będzie jednak długo czekać. Obie drużyny wyjdą na serwer już o godzinie 17:00 i wówczas rozstrzygnie się to, kto podniesie puchar sezonu piętnastego.

Niedzielny harmonogram ESL Pro League:

10 kwietnia

Finał

17:00 ENCE vs FaZe Clan BO5

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat ESL Pro League Season 15 zapraszamy do naszej relacji, którą znaleźć można pod tym adresem.