STS
Kirei, Schalke 04, LEC 2021 Summer
fot. Riot Games/Michał Konkol

Kirei opuszcza dżunglę. Latem chce występować na pozycji trenera

Na swoim profilu na Twitterze Thomas „Kirei” Yuen poinformował, że zmienia ścieżkę swojej kariery w League of Legends. Po ośmiu latach profesjonalnego grania jako dżungler zamierza porzucić tę rolę i przejść na pozycję trenerską. Holender ogłosił, że poszukuje drużyny na letni split.

– Moja przyszłość rusza naprzód. Zamierzam zagłębić się w rolę trenerską i użyję całego mojego doświadczenia i wiedzy, które zdobywałem latami, by trenować zawodników oraz drużyny i pomóc im odkryć cały swój potencjał. (…) Finalnie moim celem jest zostanie najlepszym trenerem, jakim mogę być dla otoczenia drużynowego. Chcę móc pomagać drużynom stawać się lepszymi i doprowadzać do kompromisów zarówno w grze, jak i poza nią. Nie miałem nigdy okazji do trenowania zespołu, ale nie mogę się doczekać, by tego spróbować. Szukam więc drużyny na letni split jako trener. Zdecydowanie nie była to dla mnie łatwa decyzja, ale znam swoje mocne strony i wiem, że z biegiem czasu sprostam swoim oczekiwaniom – napisał Kirei.

Zawodnik ten od wielu lat grał w czołowych zespołach w Europie. W 2019 oraz 2021 jego poczynania mogliśmy śledzić w League of Legends European Championship, gdzie najpierw występował w barwach Misfits Gaming, a następnie Schalke 04. Do jego największych sukcesów należy zwycięstwo w La Ligue Française de League of Legends w 2020 roku, a także pierwsze miejsce w lidze tureckiej rok wcześniej. Na przestrzeni swojej kariery Holender wielokrotnie współpracował z polskim trenerem, Adrianem „Hatchym” Widerą.

Kirei podkreśla, że w przeszłości prowadził już indywidualne sesje trenerskie, a progres jego uczniów dawał mu ogrom szczęścia. Cieszy go również, kiedy ludzie z jego pomocą są w stanie przekraczać bariery. Zawodnik dodaje, że często występował w drużynach w roli gracza-trenera, głównie ze względu na swoje wysokie doświadczenie.

Pełne oświadczenie Kireia można znaleźć tutaj.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Dom dla Ukrainy

Snax, izak i Paris Platynov. Influencerzy i esportowe emocje w ramach akcji Dom dla Ukrainy

Aby wesprzeć naszych sąsiadów z Ukrainy, kolektyw Ekipa organizuje akcję "Dom dla Ukrainy" angażując internetowych twórców w mnóstwo aktywności, prowa...