STS

Zmiana w AGO ROGUE na EU Masters! Główny wspierający poza składem

Już jutro rozpocznie się faza grupowa European Masters, w której udział wezmą finaliści siódmego sezonu Ultraligi – AGO ROGUE oraz Team ESCA Gaming. Są to jedyni po eliminacji Iron Wolves i Zero Tenacity reprezentanci czołowych rozgrywek Polski i krajów bałtyckich na tym turnieju. Pierwsza z wymienionych ekip, która notabene została mistrzem UL, do zawodów przystąpi jednak w innym składzie.

Leon poza składem AGO ROGUE

W nim zabraknie Leona „Leona” Maximiliana Antona, czyli dotychczasowego głównego wspierającego akademii Łotrzyków, który był jej częścią przez wszystkie mecze ostatniego sezonu Ultraligi. Powodem jest pobyt 20-latka w szpitalu, o czym poinformowała zarówno organizacja, jak i sam zawodnik. – W pośpiechu trafiłem do szpitala dwie noce temu. Wciąż odbywam długoterminowe testy, ale lekarze mają nadzieję, że to nic poważnego, ja zresztą też. Czuję się zdewastowany, nie mogąc zagrać na wielkiej arenie razem z moimi chłopakami po tym, jak tak długo nad tym pracowaliśmyoznajmił Leon.

Na posiłki beansu

W związku z sytuacją niemieckiego wspierającego AGO ROGUE zostało zmuszone do znalezienia zastępcy. Tym będzie Mauno „beansu” Tälli, którego w tym splicie nie mieliśmy okazji oglądać w żadnej drużynie w ramach walki o European Masters. Ba, pozycja wspierającego wcale nie jest tak dobrze znana Estończykowi – całą swoją dotychczasową karierę (a ta sięga jeszcze roku 2014) spędził na górnej linii i dopiero kilka tygodni temu zdecydował się na przenosiny na supporta. Od tamtego czasu nie miał jeszcze okazji zagrać profesjonalnego meczu, jednak to zmieni się już jutro. Wtedy też przekonamy się, jak radzi sobie 24-latek w nowej roli.

Akademia Vitality pierwszym rywalem AGO ROGUE

Zarówno przed samym beansu, jak i przed całym AGO ROGUE trudny przeciwnik na otwarcie fazy grupowej EU Masters. W meczu inaugurującym tę fazę zawodów naprzeciw mistrzów Ultraligi zobaczymy Vitality.Bee, czyli formację Jakuba „Jactrolla” Skurzyńskiego, która miała już swego rodzaju rozgrzewkę w postaci play-inów EUM. Spotkanie to zaplanowane jest na czwartek 14 kwietnia na godzinę 17:00. Pełny harmonogram i więcej informacji dotyczących wiosennej edycji European Masters znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Vitality – superteamy czy superklapy?

Przebojowe wejście w 2022 rok Cofnijmy się jeszcze do momentu, zanim nastąpiła nowa era Vitality. Końcówka 2021 stała pod znakiem zdumiewających wieś...