Pierwsza mongolska ekipa na Majorze

I w wypadku Renegatów trudno mówić tutaj o większym zaskoczeniu, bo jeszcze przed startem imprezy uważani oni byli za głównego kandydata do sukcesu. Aczkolwiek ostatecznie formacja z Antypodów musiała się napocić znacznie bardziej, bo po bilet do Antwerpii sięgnęła dopiero w finale dolnej drabinki. W tym po dwumapowym boju rozprawiła się ona z TYLOO i tym samym pozbawiła podopiecznych chińskiej organizacji marzeń o udziale w belgijskim Majorze.


Odwiedź naszą relację i dowiedz się więcej o azjatyckim Regional Major Rankings


Ogromną niespodziankę sprawiło natomiast IHC Esports. Jeszcze przed startem RMR w Bukareszcie wydawało się, że mongolska drużyna nie ma większych szans na awans. A tymczasem w ostatnich dwóch dniach pokonała zarówno TYLOO, jak i Renegades, dzięki czemu została pierwszą w historii ekipą z Mongolii, która wystąpi na mistrzostwach świata w CS:GO. Przygodę z nadchodzącą imprezą IHC rozpocznie ze statusem Kandydata – podobnie jak m.in. Team Liquid czy też Complexity Gaming.

Lista uczestników PGL Major Antwerp 2022:


Legendy
FURIA Esports TBD – Europa A TBD – Europa A TBD – Europa A
TBD – Europa A TBD – Europa B TBD – Europa B TBD – Europa B

Pretendenci
Imperial Esports MIBR TBD – Europa A TBD – Europa A
TBD – Europa B TBD – Europa B TBD – Europa B TBD – Europa B

Kandydaci
9z Team Complexity Gaming IHC Esports Team Liquid
Renegades TBD – Europa A TBD – Europa A TBD – Europa B

PGL Major Antwerp 2022 odbędzie się między 9 a 22 maja. Podczas turnieju uczestnicy rywalizować będą o łączną pulę w wysokości 1 miliona dolarów, z czego dla triumfatorów przewidziano połowę tej sumy.