Anonymo Esports 19 : 16
(Mirage)
G2 Esports

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia w wykonaniu Anonymo. Rodzima formacja zgarnęła bowiem rundę pistoletową, w czym spora zasługa Pawła "innocenta" Mocka, to bo właśnie on zachował zimną krew i obronił bombę w sytuacji 1v1. Później niewiele brakowało, a Anonimowi przegraliby w sytuacji 5v1, bo ukryty w niesprawdzonej miejscówce Nemanja "huNter-" Kovač wyeliminował aż czterech rywali i dopiero w ostatniej chwili sytuację uratował Oskar "oskarish" Stenborowski. To pozwoliło Polakom ostatecznie przejąć inicjatywę i zgarnąć kolejne cztery oczka, dzięki którym tablica wyników wskazywała już 6:0 na korzyść naszych rodaków. Ale przyszedł wreszcie moment, w którym G2 doszło do głosu i sformowało szyki obronne, odbierając oponentom dostęp do swoich bombsite'ów. W trakcie kolejnych minut na konto Samurajów wpadło kolejne siedem punktów, dzięki którym to czwarty zespół świata mógł zejść na przerwę ze skromną przewagą 8:7.

Po chwili jednak Anonymo ponownie okazało się lepsze w strzelaniu z pistoletów, dzięki czemu wciąż mogło myśleć o stawianiu czoła wyżej notowanym przeciwnikom. Problem w tym, że ci zręcznie odpowiedzieli i m.in. dzięki pewnie grającemu Nikoli "NiKo" Kovačowi dość gładko dopisali do swojego dorobku kolejne oczka, dochodząc do rezultatu 14:10. Wtedy wydawało się, że jest już po wszystkim i Polacy nie dadzą rady z tego wrócić. Ale po raz kolejny sygnał do zrywu dał fantastycznie prezentujący się dziś innocent, przyczyniając się do tego, że podopieczni Adriana "imd" Piepera zdołali jeszcze wrócić i w 28. rundzie doprowadzili do remisu. Ale na tym nie koniec, bo potem świetnie pokazał się też Patryk "Demho" Tomaszewski, dając ANO piętnaste oczko! Niestety nasi rodacy dali rady domknąć wszystkiego w regulaminowym czasie gry, bo ostatnie słowo należało do G2, wobec czego potrzebna była dogrywka. W tej jednak Mocek i spółka nie mieli zamiaru spuścić z tonu i w pierwszej połowie zdobyli wszystkie trzy punkty, a kilka minut później dopełnili dzieła zniszczenia, triumfując 19:16!


Wybrane mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego na Twitchu. Po więcej informacji na temat grupy B europejskiego Regional Major Rankings 2022 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.