MIBR ustępuje z grona partnerów BLASTA

Dla Heroic Group jest to znaczący kamień milowy. Nasze wejście do BLAST Premier zapewni nam znaczącą pozycję pośród największych marek w naszej branży, a jednocześnie zyskamy w ten sposób przestrzeń do wspólnego rozwoju, w który mocno wierzymy. Jesteśmy pod wrażeniem produktu, który dotychczas stworzył BLAST, a możliwość uczestniczenia w tym i kontynuowanie naszych sukcesów na turniejach jako jeden z dwunastu członków to coś, co nas niesamowicie ekscytuje – zapewnił Joachim Haraldsen, dyrektor generalny Heroic. Przypomnijmy, że skandynawska formacja w ubiegłym roku obecna była zarówno na jesiennych, jak i na światowych finałach cyklu.

A skąd w ogóle wziął się wakat, który zajęło Heroic? Jest to związane z decyzją Immortals Gaming Club, które niespodziewanie postanowiło sprzedać slot należący dotychczas do MIBR, jednego z członków-założycieli grona partnerów BLASTA. – Dziękujemy MIBR za ostatnie dwa lata współpracy. Słynne i pełne pasji grono brazylijskich kibiców sprawiło, że nigdy nie było nudno, nawet gdy w 2020 roku byliśmy zmuszeni organizować wyłącznie wydarzenia online. Nie możemy się doczekać, by w przeszłości zobaczyć zespół rywalizujący w światowych eliminacjach oraz regionalnych dywizjach Showdown – przyznała Charlotte Kenny, dyrektorka zarządzająca w BLAST Premier.

Lista partnerów BLAST Premier:

Astralis BIG Complexity Gaming Evil Geniuses
FaZe Clan G2 Esports Heroic Team Liquid
Natus Vincere Ninjas in Pyjamas OG Team Vitality

Kolejnym turniejem zorganizowanym pod szyldem będą zaplanowane na okres od 27 kwietnia do 1 maja zawody Showdown w Europie i Ameryce Północnej. Podczas nich szesnaście formacji, w tym Heroic, stoczy walkę o dwa bilety na wiosenną imprezę finałową. Dla każdego z regionów przeznaczono po jednej przepustce.