Anonymo Esports 10 : 16
(Overpass)
Players

Zaczęło się naprawdę obiecująco, bo od pistoletówki wygranej przez Anonymo. Problem w tym, że Players odpowiedzieli momentalnie i dzięki udanej rundzie force przejęli inicjatywę. I to w stopniu naprawdę znaczącym, bo łupem trzeciej ekipy świata padło kolejne osiem punktów. Wówczas sytuacja Polaków, którzy przecież grali w obronie, nie wyglądała najlepiej. Co prawda jeszcze przed przerwą podopieczni Adriana "imd" Piepera zdołali odrobić część strat i zbliżyli się do oponentów na odległość trzech oczek, ale nadal marne to było pocieszenie. Anononimowi wszak wciąż musieli gonić wynik, jednocześnie dbając o to, by samemu nie popełniać zbyt wiele błędów.

I początek drugiej połowy nastrajał optymistycznie, bo polska piątka ponownie okazała się lepsza w strzelaniu z pistoletów. To dało jej tak ważną przewagę ekonomiczną, która w 18. rundzie pozwoliła doprowadzić do remisu. Niestety dla zawodników imd były to ostatnie momenty radości, bo potem punktowali głównie Players. Zespół z regionu CIS bezlitośnie wykorzystywał wszelkie niedociągnięcia w grze przeciwników i nawet dobra postawa Arka "Vegiego" Nawojskiego okazała się niewystarczająca. Tym razem Polakom zabrakło zwyczajnie szczęścia, które w wielu sytuacjach towarzyszyło im podczas potyczki z G2 Esports. W efekcie, chociaż podjęli oni rzuconą rękawicę, to i tak polegli wynikiem 10:16


Wybrane mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego na Twitchu. Po więcej informacji na temat grupy B europejskiego Regional Major Rankings 2022 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.