Niełatwe boje Polaków

Na papierze wydaje się, że jeżeli chodzi o trzecią rundę, to ponownie gorzej trafili Anonimowi. Podopieczni Adriana "imd" Piepera o drugie zwycięstwo w Bukareszcie powalczą bowiem z Entropiq, czyli uczestnikami ubiegłorocznego Majora w Sztokholmie. Obecnie zespół z Europy Wschodniej zajmuje 14. miejsce w światowym rankingu, podczas gdy ANO okupuje lokatę aż o 55 szczebli niższą. Nieco ponad godzinę późnej na serwerze zameldują się również Paweł "dycha" Dycha, Olek "hades" Miśkiewicz i ich ENCE. Popularne Ośmiornice w piątek podejmą Francuzów z HEET, z którymi mierzyli się już miesiąc temu w ramach Elisa Invitational Winter 2021. Wówczas to skład znad Sekwany był górą wynikiem 2:0, tak więc polski duet i jego koledzy staną przed szansą rewanżu.


Odwiedź naszą relację i dowiedz się więcej o europejskim Regional Major Rankings


Mecze o awans, mecze o życie

To wszystko w formacie BO1, aczkolwiek jutro czekają nas też decydujące starcia BO3. W tych zobaczymy m.in. mecze Players z Astralis oraz Ninjas in Pyjamas z Copenhagen Flames. Triumfatorzy tych par zagwarantują sobie spokój, bo będą mogli mieć pewność, że już nic nie odbierze im miejsca na mistrzostwach świata w CS:GO. O wiele gorzej prezentuje się natomiast sytuacja czterech innych formacji. ASG i Sangal Esports oraz Sprout i Endpoint CeX rywalizować będą ze sobą o pozostanie na rumuńskich zawodach. Ale nie wszyscy będą mieli tyle szczęścia – dwa zespoły nie będą miały wyjścia i będą musiały odstawić na półkę swoje marzenia o udziale w Majorze.

Piątkowy harmonogram grupy B europejskiego RMR:

22 kwietnia

Drużyny z bilansem 1:1

11:00 Bad News Eagles vs G2 Esports BO1
11:00 Anonymo Esports vs Entropiq BO1
12:15 ENCE vs HEET BO1
12:15 SINNERS Esports vs Team Spirit BO1

Drużyny z bilansem 2:0

13:30 Players vs Astralis BO3

Drużyny z bilansem 0:2

13:30 ASG vs Sangal Esports BO3

Drużyny z bilansem 2:0

17:15 Ninjas in Pyjamas vs Copenhagen Flames BO3

Drużyny z bilansem 2:0

17:15 Sprout vs Endpoint CeX BO3

Wybrane mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego na Twitchu. Po więcej informacji na temat grupy B europejskiego Regional Major Rankings 2022 zapraszamy do naszej relacji, którą znaleźć można pod tym adresem.