Polacy po drugie zwycięstwo

Jako pierwsi o drugą wygraną postarają się reprezentanci Anonymo, aczkolwiek już teraz wygląda na to, że nie będzie im łatwo. Wszystko dlatego, że na drodze Patryka "Demho" Tomaszewskiego i jego kolegów staną uczestnicy poprzednich mistrzostw świata w CS:GO, czyli Entropiq. Formacja z regionu CIS dotychczas mierzyła się tylko z niżej notowanymi oponentami, ale i tak nie ustrzegła się wpadki, przegrywając z Bad News Eagles. I właśnie to powinno dać Anonimowym nadzieję na korzystne rozstrzygnięcie. A skoro o nadziejach mowa – te z pewnością są spore w obozie ENCE. Wszak drużyna Pawła "dychy" Dychy i Olka "hadesa" Miśkiewicza w 3. rundzie fazy grupowej podejmie niżej notowane HEET. Niemniej trzeba pamiętać, że przy okazji poprzedniego bezpośredniego pojedynku, który miał miejsce miesiąc temu, to Francuzi byli górą. Tak więc można podejrzewać, że zespół naszych rodaków pałać będzie żądzą rewanżu, zwłaszcza gdy stawka będzie tak duża.


Odwiedź naszą relację i dowiedz się więcej o europejskim Regional Major Rankings


Dwie ekipy będą świętować

Najwięcej emocji powinny jednak dostarczyć spotkania zaplanowane na godziny 13:30 oraz 17:15. Wszak to właśnie wtedy poznamy dwóch pierwszych laureatów grupy B, którzy będą już pewni występu na Majorze w Antwerpii, ale też i dwie formacje, dla których przygoda z zawodami RMR dobiegnie już końca. O krok od zapewnienia sobie biletu do Belgii znajdują się m.in. Ninjas in Pyjamas. Zespół wzmocniony przez Ludviga "Brollana" Brolina w piątek mierzyć się będzie z Copenhagen Flames i jeżeli wygra, to będzie mógł świętować. Nieco wcześniej na serwerze zameldują się również Players i Astralis, a stawka w tym wypadku będzie podobna – miejsce na mistrzostwach świata. Równolegle bój o życie stoczą m.in. reprezentanci Sprout, których rywalem będzie Endpoint CeX. Z kolei Sangal Esports, by utrzymać się na powierzchni rumuńskiej imprezy, będzie musiało poradzić sobie z ASG z Europy Wschodniej.

Piątkowy harmonogram grupy B europejskiego RMR:

22 kwietnia

Drużyny z bilansem 1:1

11:00 Bad News Eagles vs G2 Esports BO1
11:00 Anonymo Esports vs Entropiq BO1
12:15 ENCE vs HEET BO1
12:15 SINNERS Esports vs Team Spirit BO1

Drużyny z bilansem 2:0

13:30 Players vs Astralis BO3

Drużyny z bilansem 0:2

13:30 ASG vs Sangal Esports BO3

Drużyny z bilansem 2:0

17:15 Ninjas in Pyjamas vs Copenhagen Flames BO3

Drużyny z bilansem 2:0

17:15 Sprout vs Endpoint CeX BO3

Wybrane mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego na Twitchu. Po więcej informacji na temat grupy B europejskiego Regional Major Rankings 2022 zapraszamy do naszej relacji, którą znaleźć można pod tym adresem.