Anonymo Esports 16 : 14
(Ancient)
Entropiq

Pierwsze minuty spotkania zdecydowanie nie napawały optymizmem. Wydawało się bowiem, że Anonymo przystąpiło do tego meczu ze zbytnim respektem do rywala, czego efektem było zdecydowanie zbyt łatwe oddawanie przestrzeni. To Entropiq miało kontrolę nad mapą i skrzętnie z niej skorzystało, szybko doprowadzając do wyniku 6:1. A warto pamiętać, że gracze z Europy Wschodniej grali po teoretycznie trudniejszej stronie, Polacy więc naprawdę byli w tarapatach. Na szczęście podopieczni Adriana "imd" Piepera w porę się przebudzili i w ósmej rundzie w końcu znaleźli skuteczny sposób na to, by zatrzymać oponentów. Od tego momentu to Anonimowi punktowali częściej i tuż przed przerwą wyszli nawet na skromne, wynoszące jedno oczko prowadzenie.

Oczywiście trudno było mówić w tym wypadku o jakimkolwiek spokoju. Co więcej, tego polskiej piątce nie dała nawet wygrana druga pistoletówka, chociaż zapewniła ona Anonymo pewną przewagę finansową. Dzięki niej Paweł "innocent" Mocek i spółka w końcu nieco odskoczyli przeciwnikom, ale nadal czuli na karku ich oddech – zwłaszcza że wiele rund wygrywanych było tak naprawdę rzutem na taśmę. Niemniej punkt to nadal punkt, tak więc nasi rodacy z każdą kolejną minutą byli coraz bliżej sprawienia kolejnej niespodzianki. Spora w tym zasługa Patryka "Demho" Tomaszewskiego, który w najważniejszych momentach potrafił zagrać niesamowicie, zgarniając przy tym najważniejsze fragi. W ten sposób po 27. rundzie gracze imd stanęli przed szansą, by zamknąć pojedynek korzystnym dla siebie rozstrzygnięciem. Aczkolwiek i w tym wypadku wszystko przesądzone zostało dopiero w ostatnich sekundach, gdy Oskar "oskarish" Stenborowski wytrzymał i obronił podłożoną bombę, ustalając wynik na 16:14!


Wybrane mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego na Twitchu. Po więcej informacji na temat grupy B europejskiego Regional Major Rankings 2022 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.