ENCE 16 : 8
(Ancient)
HEET

Pierwsza piątkowa pistoletówka padła łupem HEET, ale Francuzi nie zrobili z niej dostatecznego użytku. Zamiast tego to ENCE odpowiedziało momentalnie i za sprawą udanego force'a przejęło kontrolę nad spotkaniem. Ekipa naszych rodaków w kolejnych minutach raz po raz skutecznie nacierała na BS-y oponentów, sukcesywnie powiększając swoją przewagę. Spora w tym zasługa Lotana "Spinxa" Giladiego, który był w kosmicznej formie i wielu sytuacjach zapewniał Ośmiornicom kolejne punkty. Sam Izraelczyk zdobył niemal dwa razy więcej fragów niż drugi najlepszy pod tym względem dycha, w ogromnym stopniu przyczyniając się do tego, że ENCE schodziło na przerwę z wynikiem 10:5.

Ta spokojna przewaga dawała nadzieję na udaną połowę numer dwa. I ta faktycznie przebiegła w udany dla naszych rodaków sposób, bo HEET po przejściu do obrony nie było już w stanie podjąć rzuconej rękawicy. Francuzi powiększyli swój dorobek o zaledwie trzy oczka, a wszystkie pozostałe punkty padły łupem podopiecznych Eetu "sAwa" Sahy. Tych nadal napędzała dyspozycja Spinxa, który serwer opuszczał z aż 40 fragami na koncie zdobytymi w trakcie zaledwie 24 rund. Tak więc końcowy rezultat to łatwe 16:8 na korzyść ENCE, które dzięki temu, podobnie jak wcześniej Anonymo Esports, znalazło się o krok od awansu na PGL Major Antwerp 2022.


Wybrane mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego na Twitchu. Po więcej informacji na temat grupy B europejskiego Regional Major Rankings 2022 zapraszamy do naszej relacji, którą znajdziecie pod tym adresem.