Siedmiu Polaków w meczu o awans

A wszystko dlatego, że w czwartej rundzie grupowych zmagań w ramach Regional Major Rankings 2022 Anonymo Esports oraz ENCE zmierzą się ze sobą! Triumfator tego pojedynku w nagrodę otrzyma bilet do Antwerpii i będzie mógł już przygotowywać się do udziału w mistrzostwach świata. Przegrany zaś zmuszony będzie szukać swojej szansy w piątej i jednocześnie ostatniej serii starć. A takiej nerwówki raczej każdy chciałby uniknąć. Weźmy takich Ninjas in Pyjamas, którym podczas dzisiejszej potyczki z Copenhagen Flames nie pomógł nawet Ludvig "Brollan" Brolin, w związku z czym Skandynawów czekać będzie kolejny mecz – tym razem z Sinners Esports. Niezwykle interesująco zapowiada się także spotkanie pomiędzy Astralis a G2 Esports. Wszak trudno wyobrazić sobie Majora bez którejś z tych drużyn, prawda?


Odwiedź naszą relację i dowiedz się więcej o europejskim Regional Major Rankings


Sześć ekip na krawędzi

Ale gdy jedni będą w pocie czoła pracować na rychły awans, tak inni będą musieli drżeć o swoją turniejową przyszłość. W takiej sytuacji znaleźli się m.in. uczestnicy poprzednich mistrzostw świata, czyli Entropiq oraz Team Spirit. Podopieczni Dmitriya "hoocha" Bogdanova dzień po niespodziewanej porażce z Anonymo zmierzą się z Francuzami z HEET. I w obliczu tego wszystkiego trudno uznać ich za jednoznacznych faworytów, chociaż zajmują 14. miejsce w światowym rankingu. Z kolei popularne Smoki staną naprzeciwko Endpoint CeX, które dziś wyrzuciło za burtę Sprout. W międzyczasie bój o życie stoczą również Bad News Eagles oraz ASG, czyli dwa zespoły, które z reguły nie pojawiają się raczej na ważniejszych imprezach.

Sobotni harmonogram grupy B europejskiego RMR:

23 kwietnia

Drużyny z bilansem 2:1

11:00 Anonymo Esports vs ENCE BO3

Drużyny z bilansem 1:2

11:00 Entropiq vs HEET BO3

Drużyny z bilansem 2:1

14:45 Ninjas in Pyjamas vs SINNERS Esports BO3

Drużyny z bilansem 1:2

14:45 Bad News Eagles vs ASG BO3

Drużyny z bilansem 2:1

18:30 Astralis vs G2 Esports BO3

Drużyny z bilansem 1:2

18:30 Team Spirit vs Endpoint CeX BO3

Wybrane mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego na Twitchu. Po więcej informacji na temat grupy B europejskiego Regional Major Rankings 2022 zapraszamy do naszej relacji, którą znaleźć można pod tym adresem.