ESCA gra mecz za meczem

W pierwszej kolejności Bifrost Adriana "Odiego11" Kruka zmierzy się z Fnatic TQ. Obecnie obie ekipy znajdują się ex aequo na pierwszym miejscu z dwoma zwycięstwami na koncie. Ktokolwiek więc odniesie sukces w tej odsłonie BO1, będzie miał komfortową przewagę w tabeli. W teorii to Louis "BEAN" Schmitz wraz z kolegami powinni być faworytami ze względu na wynik ostatniego pojedynku bezpośredniego.

Następnie reprezentacja Ultraligi podejmie Team BDS Academy. Francuska formacja ostatnim razem poradziła sobie z ESCĄ, chociaż nie obyło się bez problemów. TEG ma to do siebie, że walczy do ostatniej kropli krwi i nie oddaje zasobów za darmo. Czeka nas więc ciekawy rewanż pomiędzy drużyną złożoną z pięciu Polaków oraz zespołem, który na swoim pokładzie ma Tobiasza "Agresivoo" Cibę oraz Roberta "Erdote" Nowaka.

Team ESCA Gaming nie będzie mógł złapać zbyt szybko oddechu. Już w następnym spotkaniu przyjdzie mu bowiem zmierzyć się z potencjalnie najsilniejszą ekipą w grupie, czyli Fnatic TQ. TEG nie musi wcale jednak podchodzić do tego meczu z jakąś wielką dawką pokory. Nasi rodacy to jedyna siła w tym zbiorze, która była w stanie wyrwać punkt mistrzom Hiszpanii. Kto wie, może uda im się powtórzyć ten wyczyn?

ESCA kontra Bifrost

Następnie Agresivoo i spółka podejmą norweski Bifrost. Na dolnej linii będziemy mieli swego rodzaju polskie derby, gdyż Odi11 zmierzy się z Erdote. Poprzednim razem to ekipa rodzimego strzelca wyszła z tej batalii górą i z pewnością będzie chciała dokonać tego ponownie. Dla reprezentantów Francji będzie to jednak najprawdopodobniej ważna potyczka o awans, także nikt nie powinien opuszczać gardy.

Przedostatni mecz odbędzie się z udziałem naszych ultraligowców. Team ESCA Gaming w ostatnim meczu fazy grupowej zmagać się będzie z Bifrost. W zależności od wyników poprzednich spotkań może to być mecz o honor albo o awans. Jeśli TEG udało się wyrwać jeden punkt we wcześniejszym starciu, to teraz będzie miało idealną okazję, by wywalczyć sobie też play-offy.

Na sam koniec akademia czarno-pomarańczowych stanie naprzeciw Teamowi BDS Academy. Poprzednim razem Fnatic TQ odniosło zwycięstwo i zapewne w tym meczu będzie chciało przypieczętować swoją obecność na szczycie zbioru C. Mało kto zapewne przewiduje bowiem, że ekipa z Hiszpanii będzie drżeć do ostatniego momentu o swoje miejsce w ćwierćfinale. Jeśli tak się stanie, czeka nas duża niespodzianka.

Harmonogram dzisiejszych spotkań na European Masters:

23 kwietnia
17:00 Bifrost vs Fnatic TQ BO1
18:00 Team ESCA Gaming vs Team BDS Academy BO1
19:00 Fnatic TQ vs Team ESCA Gaming BO1
20:00 Team BDS Academy vs Bifrost BO1
21:00 Bifrost vs Team ESCA Gaming BO1
22:00 Team BDS Academy vs Fnatic TQ BO1

Więcej informacji o tej edycji turnieju znajdziecie w naszej relacji tekstowej, którą znajdziecie pod tym adresem. Na koniec prezentujemy foldy sheet grupy B przed meczami rewanżowymi:

Foldy sheet grupy C EU Masters 2022 Spring:

nierozstrzygnięty podwójny remis (potrzebna dogrywka)
nierozstrzygnięty potrójny dogrywka (potrzebne dogrywki)
nierozstrzygnięty poczwórny dogrywka (potrzebne dogrywki)

nierozstrzygnięty podwójny remis, ale o miejsca 3-4. (bez dogrywki)
podwójny remis rozstrzygnięty na bazie wyników meczów bezpośrednich