Anonymo Esports 0 : 2 ENCE
Overpass 9:16 Mirage 10:16  Ancient 

Na Overpassie zaczęło się naprawdę dobrze, bo to Anonymo okazało się lepsze w strzelaniu z pistoletów. Problem w tym, że nie dało to Polakom oczekiwanej przewagi – zamiast tego to ENCE odpowiedziało momentalnie udanym forcem. W kolejnych minutach to właśnie zawodnicy fińskiej organizacji częściej punktowali i nie przeszkadzał im nawet fakt, że to oni grali w natarciu! Wobec tego nawet późniejszy zryw podopiecznych Adriana "imd" Piepera nie miał takiego znaczenia, bo chociaż rodzima piątka tuż przed przerwą wyszła na prowadzenie, to wynosiło ono zaledwie jedno oczko. A przecież Anonimowi mieli jeszcze przed sobą grę po teoretycznie trudniejszej stronie, którą rozpoczęli od ponownego zdobycia pistoletówki. Mało kto chyba spodziewał się, że będzie to jedyne oczko zgarnięte przez naszych rodaków w drugiej połowie. Ale niestety tak właśnie było. Potem triumfowało już tylko ENCE i nawet dobra postawa Pawła "innocenta" Mocka niewiele w tej materii zmieniła. Ośmiornice na swojej mapie były po prostu lepsze i po zdobyciu aż dziewięciu punktów z rzędu gładko zwyciężyły 16:9.


Odwiedź naszą relację i dowiedz się więcej o europejskim Regional Major Rankings


Kilkanaście minut później oba zespoły przeniosły się na Mirage'a, który był wyborem Anonymo. W związku z tym drużyna znad Wisły zaczęła w natarciu i z powodu m.in. przegranej pistoletówki długo nie potrafiła wskoczyć na właściwe tory. A ENCE nie zamierzało czekać i skrzętnie budowało swoją przewagę, korzystając z pewnej gry hadesa. Zresztą, przełamanie Anonimowych nie nastąpiło aż do końca pierwszej połowy, bo tylko momentami potrafili oni podjąć rzuconą rękawicę i nieco powiększyć swój dorobek. To dało Polakom wynik 5:10, który może nie był idealny, ale dawał jeszcze nadzieje na comeback. Do tego jednak potrzeba była pistoletówka, a tę zatrważająco łatwo wygrali zawodnicy fińskiej organizacji. To w efekcie dało im kolejne dwa zwycięstwa i znacznie przybliżyło do końcowego sukcesu. Ale podopieczni imd nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Dość niespodziewanie członkowie Anonimowych po zgromadzeniu odpowiednich funduszy wrzucili wyższy bieg i udało im się nawet zgarnąć kolejne pięć rund! Niestety do pełnego powrotu nie doszło, bo Ośmiornice wreszcie się przełamały i doprowadziły wszystko do szczęśliwego dla siebie zakończenia, triumfując 16:10.


Wybrane mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego na Twitchu. Po więcej informacji na temat grupy B europejskiego Regional Major Rankings 2022 zapraszamy do naszej relacji, którą znaleźć można pod tym adresem.