ESCA żegna się z EU Masters z tylko jednym zwycięstwem

Co więcej, dziś ESCA nie zdołała wygrać ani jednego meczu, a to oznacza, że zmagania kończy z tylko jednym punktem zdobytym jeszcze w pierwszym tygodniu. Najpierw musiała ona uznać wyższość Teamu BDS Academy, a wkrótce po tym rodzima piątka została pokonana również przez Fnatic TQ, które definitywnie przekreśliło wszelką nadzieję TEG na wyjście z grupy. Tym samym pojedynek z Bifrost zaplanowany na godzinę 21:00 był tylko meczem o honor, ale w nim również nie udało się znaleźć wygranej.

Bifrost liderem, Fnatic TQ wychodzi z drugiego miejsca

Największe powody do zadowolenia mają po dzisiejszym dniu reprezentanci Bifrost, którzy dziś okazali się nie do zatrzymania i wygrali wszystkie trzy zaplanowane pojedynki. Tym samym zespół Adriana "Odiego11" Kruka zajął fotel lidera i w ćwierćfinale będzie jedną z czterech lepiej rozstawionych drużyn. Na drugiej pozycji uplasowało się Fnatic TQ, które do samego końca czuło oddech Teamu BDS Academy na plecach, jednak w bezpośrednim starciu wyszło górą i tym samym mogło radować się z awansu. To oznacza niestety, że z zawodami pożegnali się również Tobiasz "Agresivoo" Ciba oraz Robert "Erdote" Nowak reprezentujący barwy szwajcarskiej organizacji.

Wyniki wszystkich dzisiejszych meczów European Masters 2022 Spring:

23 kwietnia
17:00 Bifrost 1:0 Fnatic TQ BO1
18:00 Team ESCA Gaming 0:1 Team BDS Academy BO1
19:00 Fnatic TQ 1:0 Team ESCA Gaming BO1
20:00 Team BDS Academy 0:1 Bifrost BO1
21:00 Bifrost 1:0 Team ESCA Gaming BO1
22:00 Team BDS Academy 0:1 Fnatic TQ BO1

Końcowa klasyfikacja grupy C:

Grupa C
# Drużyna M W P
1. Bifrost 6 5 1
2. Fnatic TQ 6 4 2
3. Team BDS Academy 6 2 4
4. Team ESCA Gaming 6 1 5

Jutro odbędzie się ostatni dzień w ramach fazy grupowej European Masters 2022 Spring. Tym razem czekają nas mecze w grupie A, gdzie znajduje się między innymi mistrz siódmego sezonu Ultraligi – AGO ROGUE. Czy w play-offach zobaczymy przynajmniej jednego reprezentanta rodzimych rozgrywek? Szansa na to jak najbardziej jest, tym bardziej że po pierwszym tygodniu RGO ma na koncie dwie wygrane i aktualnie zajmuje drugą lokatę w swoim zbiorze. Po więcej informacji dotyczących EU Masters zapraszamy do naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru: