Kandydaci na mistrzów świata już znani

Za ten odpowiedzialni będą Paweł "dycha" Dycha oraz Olek "hades" Miśkiewicz. Rodzimy duet rozpocznie zmagania w Fazie Nowych Pretendentów, bo w niedzielnym meczu musiał ostatecznie uznać wyższość Ninjas in Pyjamas. Nie jest to jednak bynajmniej żadna ujma, bo status Pretendenta wywalczyły także m.in. Astralis, G2 Esports czy też Team Vitality. Wspomniany NIP zaś wraz z chociażby BIG, Copenhagen Flames, FaZe Clanem czy Heroic pojawi się na serwerze dopiero w Fazie Nowych Legend. Także wtedy do formalnej obrony tytułu przystąpi Natus Vincere, czyli triumfator ubiegłorocznego PGL Major Stockholm. Podopieczni ukraińskiej organizacji jak zwykle będą szczególnie liczyć na postawę Oleksandra "s1mple'a" Kostylieva, czyli najlepszego zawodnika sezonu 2021.

Co ważne, nie zabraknie formacji, dla których będzie to pierwsza w historii okazja, by zaistnieć na mistrzostwach świata w CS:GO. W tym wypadku mowa o pochodzących z Kosowa Bad News Eagles, ale również i tureckim super zespole Eternal Fire. Amerykę Południową reprezentować będą z kolei 9z Team oraz dowodzone przez legendarnego Gabriela "FalleNa" Toledo Imperial Esports. Ogromną niespodzianką jest awans IHC Esports, czyli pierwszego na Majorze zespołu z Mongolii, który za burtę wyrzucił murowanych faworytów z TYLOO. Nową marką są też Outsiders, aczkolwiek w tym wypadku jest to następstwo rosyjskiej agresji na Ukrainę. A na koniec nie można nie wspomnieć o wielkim powrocie Cloud9 – organizacja ta zapewniła sobie usługi Players, czyli trzeciej drużyny świata.

Lista uczestników PGL Major Antwerp 2022:


Legendy
BIG Cloud9 Copenhagen Flames FaZe Clan
FURIA Esports Heroic Natus Vincere Ninjas in Pyjamas

Pretendenci
Astralis Bad News Eagles ENCE forZe
G2 Esports Imperial Esports MIBR Team Vitality

Kandydaci
9z Team Complexity Gaming Eternal Fire IHC Esports
Team Liquid Outsiders Renegades Team Spirit

PGL Major Antwerp 2022 odbędzie się między 9 a 22 maja. Podczas turnieju uczestnicy rywalizować będą o łączną pulę w wysokości 1 miliona dolarów, z czego dla triumfatorów przewidziano połowę tej sumy.