LOUD 0:3 OpTic Gaming
Ascent 9:13 Bind 12:14 Breeze 13:15
Icebox Haven

Pierwsza z potyczek odbyła się na Ascencie. Tam błyskawicznie do działania zabrali się zawodnicy OpTic Gaming. Ci niemalże od początku dyktowali warunki pojedynku i pewnie działali w obronie. Pokłosiem świetnego zgrania ekipy Victora było zdobycie aż dziesięciu punktów przed zmianą stron. Po przejściu do ataku to LOUD przejęło pałeczkę i zaczęło skutecznie odrabiać ogromne straty. Kiedy już się wydawało, że jesteśmy coraz bliżej wyrównania, wtem przedstawiciele amerykańskiej organizacji wzięli się w garść i dopięli swego, wygrywając starcie 13:9.

Po przerwie zameldowaliśmy się na Bindzie, wybranym przez zespół prowadzący w serii. Ten ponownie popisał się świetną defensywą, dzięki czemu na jego koncie pojawiło się osiem wygranych, zanim gracze formacji znaleźli się po drugiej stronie barykady. Tym razem przewaga OPTC nie była już tak znacząca, więc Gustavo "Sacy" Rossi i jego towarzysze mieli przed sobą łatwiejsze zadanie. LLL dało radę nie tylko zniwelować deficyt w oczkach, ale i wyprowadzić przewagę. Podopieczni Cheta "Cheta" Singha nie chcieli jednak oddać mapy bez walki, dlatego też o ostatecznym wyniku zadecydowała dogrywka. W niej już lepsi byli gracze z NA, zapisując punkt meczowy.Trzecia bójka i po raz trzeci to OpTic zdecydowanie lepiej weszło w początek Breeze'a. W odróżnieniu jednak do poprzednich batalii teraz przewagę drużyna Pujana "FNSA" Mehty zdobyła jako strona atakująca. Podobnie jak w przypadku Binda formacja z północnej części Ameryki przed przejściem do obrony mogła pochwalić się dorobkiem ośmiu zwycięstw. Gracze LOUD jednak znów nie mieli zamiaru składać broni i po raz kolejny walczyli tak długo, aż dotarli do dogrywki. Tym razem potrzebne były aż dwie, lecz finalnie to znów OPTC było górą, przez co to właśnie ten zespół został mistrzem pierwszego w tym roku VCT: Masters.

To już koniec zmagań w ramach VALORANT Champions Tour Stage 1: Masters Reykjavik. Wszelkie szczegóły dotyczące turnieju znajdziecie w naszej relacji tekstowej.