Kolejne bilety do Dallas znalazły właścicieli

Z oczywistych względów najciekawsze było to, co działo się w Ameryce Północnej, która wystawiła do walki najmocniejsze działa. Na liście startowej zameldował się m.in. Team Liquid, który nie miał większych problemów i wygrał wszystkie trzy spotkania, tracąc po drodze zaledwie jedną mapę. W tej sytuacji wolny pozostał tylko jeden bilet, o który biły się tak uznane ekipy, jak GODSENT, Evil Geniuses oraz Complexity Gaming. Niemniej tylko ostatnia z nich osiągnęła swój cel. Tuż po tym, jak Michael "Grim" Wince i spółka uznali wyższość Liquid w finale górnej drabinki, w drabince dolnej udało im się rozprawić ze wspomnianymi już Brazylijczykami z GODSENT. Tych pokonali jednak dopiero po trzymapowym, zaciętym boju.

Z kolei w Ameryce Południowej powody do radości mieli fani Imperial Esports. Jest to o tyle ciekawe, że skład dowodzony przez Gabriela "FalleNa" Toledo wystartował najgorzej jak się udało, niespodziewanie przegrywając z 9z Team. Od tego czasu ekipa znana wcześniej jako Last Dance musiała przystępować do kolejnych pojedynków z nożem na gardle, ale podziałało to na nią mobilizująco. Dzięki temu pokonała najpierw Cruzeiro Esports, by następnie wziąć rewanż na 9z i w decydującym meczu ograć MIBR. Po awans sięgnęło również LookingForOrg. Formacja z Oceanii co prawda w drugiej rundzie musiała uznać wyższość ORDER, ale potem, gdy na szali znajdował się bilet do Dallas, odpłaciła rywalom pięknym za nadobne.

Lista uczestników IEM Dallas 2022:

Astralis Cloud9 Complexity Gaming ENCE
FaZe Clan FURIA Esports G2 Esports Heroic
Imperial Esports Team Liquid LookingForOrg Natus Vincere
Ninjas in Pyjamas Team Vitality TBD (Europa) TBD (Europa)

Intel Extreme Masters Dallas 2022 odbędzie się między 30 maja a 5 czerwca. Łączna pula nagród turnieju wyniesie 250 tysięcy dolarów, z czego zwycięska drużyna zgarnie 100 tysięcy dolarów.