Vitality.Bee w gazie

Dotychczasowa droga Vitality.Bee na tym turnieju była dość długa, ale i pełna zwycięstw. Swoją przygodę z bieżącą edycją EU Masters Pszczoły rozpoczęły już w play-inach, do których zakwalifikowały się zdobywając czwarte miejsce w Ligue Française de League of Legends. Bez większych problemów udało im się dostać do fazy zasadniczej, gdzie trafiły do grupy z AGO ROGUE, Eintrachtem Spandau oraz Crveną zvezdą Esport. Tutaj Vitality.Bee również zdominowało rywali i uplasowało się na pierwszym miejscu jedynie z jedną porażką.

Do tej pory zespół Jactrolla prezentował się bardzo dobrze. Mimo że nie zawsze dominuje on od samego początku rozgrywki, to jego niezwykle silną stroną jest świetne rozgrywanie środkowego oraz późnego etapu gry. Najlepszym tego przykładem były spotkania z Łotrzykami w fazie grupowej EU Masters, gdzie pomimo wczesnych strat Pszczoły wstawały z kolan i wygrywały. Dodatkowo ich styl jest bardzo efektowny, co pokazały w ostatnim meczu wykonując niezwykłe wombo combo.

Czy Fnatic TQ stanie na wysokości zadania?

Po drugiej stronie na Summoner's Rifcie stanie dziś Fnatic TQ. Po świetnym splicie w LVP SuperLiga w zespole tym pokładano ogromną nadzieję, a także uważano go za pretendenta do wygrania EU Masters. W rzeczywistości forma, którą pokazała drużyna w fazie zasadniczej, pozostawia wiele do życzenia. W szczególności nie dowozi Óscar "Oscarinin" Muñoz Jiménez, który miał być gwiazdą formacji, a nie do końca tak jest. Bilans 4-2 i wyjście z grupy C z drugiego miejsca nie było tragiczne, ale raczej nikt nie zakładał, że Bifrost uplasuje się wyżej niż właśnie akademia Fnatic.

Jeśli hiszpańska drużyna w ciągu ostatniego tygodnia nie naprawiła kilku błędów, to Vitality.Bee może być dziś dla niej kłopotliwe. Oba zespoły muszą jednak pamiętać, że do finału czeka ich bardzo trudna droga. Stoi na niej Karmine Corp z Martinem "Rekklesem" Larssonem, które zdecydowanie chce wygrać ten turniej. A zatem nie tylko dzisiaj trzeba dać z siebie sto procent. Kolejne spotkanie z pewnością okaże się jeszcze bardziej wymagające.

Harmonogram dzisiejszych spotkań w ramach European Masters:

1 maja
17:00 Vitality.Bee Team Vitality vs Fnatic TQ BO5

Dzisiejsze spotkanie rozpocznie się o godzinie 17. Będzie można śledzić je m.in. na kanale Polsat Games na Twitchu. Po więcej informacji dotyczących EU Masters zapraszamy do naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru: