Stolica Danii znowu ugości BLAST Premier

W minionych latach Kopenhaga wielokrotnie gościła już imprezy spod szyldu BLASTA i teraz stanie tak ponownie. Ponownie też miejscem akcji będzie stołeczna Royal Arena, aczkolwiek dopiero podczas dwóch ostatnich dni zawodów – wtedy też każdego dnia na trybunach pojawi się nawet do 12 tysięcy osób. Pierwsze trzy dni zawodów, gdy toczyć się będą zmagania grupowe, rozegrane zostanie za zamkniętymi drzwiami i bez udziału publiczności. A to oznacza, że nie wszystkim z ośmiu uczestników wyłonionych na drodze Fall Groups oraz Fall Showdown będzie dane zaprezentować się fanom na żywo.

Dania to dom BLASTA, a Royal Arena to w ostatnich latach synonim najbardziej kojarzonych i ikonicznych momentów w Counter-Strike'u – przyznała w oficjalnym oświadczeniu Charlotte Kenny, dyrektor zarządzająca BLAST Premier. – Podczas ubiegłorocznego jesiennego finału mogliśmy powitać rekordowe 25 tysięcy fanów i nie możemy się już doczekać, by w dalszej części bieżącego roku powrócić na arenę na piąte organizowane tam zawody od BLASTA. W minionym roku BLAST podniósł poprzeczkę w kwestii tego, co jest możliwe w esportowej produkcji i doświadczeniu kibiców, dlatego też z ekscytacją myślimy o tym, by w listopadzie wznieść te standardy jeszcze wyżej – dodała.

BLAST Premier Fall Finals 2022 odbędzie się między 23 a 27 czerwca w Kopenhadze. Łączna pula nagród turnieju wyniesie 425 tysięcy dolarów – ponadto zwycięzcy imprezy otrzymają bilet na światowe finały BLAST Premier, gdzie do zdobycia będzie okrągły milion dolarów.