ENCE 2 : 1 Astralis
Mirage 3:16 Ancient 16:13 Nuke 16:12

A początkowo nic nie zwiastowało sukcesu, bo na Mirage'u podopieczni fińskiej organizacji zostali doszczętnie zniszczeni. Tam to Astralis dyktowało warunki, rozstawiając ENCE po kątach. Szczególnie robił to Benjamin "blameF" Bremer, który w sumie zgromadził 31 eliminacji, będąc prawdziwym katem rywali. Nic więc dziwnego, że jego ekipa pierwszą mapę opuszczała z okazałym wynikiem 16:3, stawiając tym samym pierwszy krok na drodze do upragnionego awansu. Pierwszy i ostatni, bo potem do głosu doszli wreszcie dycha, hades i spółka, zdecydowanie odpowiadając duńskiej piątce. Co istotne, spory w to wkład naszych rodaków.


Odwiedź naszą relację i dowiedz się więcej o europejskim BLAST Premier Spring Showdown


Na Ancient Ośmiornice zaczęły z wysokiego C, dzięki czemu prowadziły już 9:1, ale to był dopiero początek emocji. Z czasem Astralis podjęło rzuconą rękawicę i zaczęło odrabiać straty – zwłaszcza po przejściu do obrony. Rezultat stawał się więc coraz bardziej niebezpieczny, ale na szczęście Polacy i ich koledzy rzutem na taśmę zatriumfowali 16:13, doprowadzając jednocześnie do Nuke'a. A tam oba zespoły bardzo długo szły ze sobą łeb w łeb i nie było mowy o dominacji żadnej ze stron. Ale ENCE miało po swojej stronie Miśkiewicza. Polski snajper w wielu sytuacjach zapewniał drużynie ważne fragi, które niezwykle istotne były szczególnie w natarciu. Dzięki nim międzynarodowy skład utrzymał się na powierzchni i w odpowiednim momencie wyprowadził decydujące ciosy, wygrywając ostatecznie 16:12.

Lista uczestników BLAST Premier Spring Finals 2022 prezentuje się następująco:

BIG ENCE FaZe Clan G2 Esports
Natus Vincere OG Team Vitality TBD

BLAST Premier Spring Finals 2022 odbędzie się między 15 a 19 czerwca w Altice Arenie w Lizbonie. Łączna pula nagród turnieju wyniesie 425 tysięcy dolarów – ponadto zwycięzcy imprezy otrzymają bilet na światowe finały BLAST Premier, gdzie do zdobycia będzie okrągły milion dolarów.