Niespodzianka za oceanem

Podopieczni Nicholasa "guerriego" Nogueiry zaczęli swoją przygodę z online'owymi zawodami od gładkiego zwycięstwa z ATK, które na dwóch mapach urwało im w sumie tylko dziewięć rund. W kolejnym spotkaniu FURIA również nie straciła mapy, chociaż tym razem było nieco trudniej. Na jej drodze stanął bowiem inny przedstawiciel Kraju Kawy, czyli GODSENT. Ale i on musiał uznać wyższość ósmej drużyny świata, bo tę po raz kolejny do wygranej poprowadzili świetnie dysponowani Kaike "KSCERATO" Cerato oraz Yuri "yuurih" Santos. Wyglądało więc na to, że nic nie powstrzyma Latynosów przed osiągnięciem celu. Ale wtedy postawił im się rywal, który miejsce w zawodach Showdown wywalczył podczas Ace Masters.

Mowa tutaj o paiN Gaming, które po nieudanych dla siebie eliminacjach do Majora nie było na poważnie brane pod uwagę w kontekście awansu na finały BLAST Premier. Tymczasem Gabriel "NEKIZ" Schenato i spółka zaczęli z wysokiego C, ogrywając o wiele wyżej notowany Team Liquid, by potem pokonać również MIBR. Dzięki temu brazylijski skład niespodziewanie dostał się do trzeciej i jednocześnie decydującej rundy, gdzie przyszło mu mierzyć się z FURIĄ. I tym razem był on górą. Co więcej, zamknął on pojedynek w zaledwie dwóch mapach, bo po wyrównanym Vertigo, gdzie padł wynik 22:20, przyszła pora na jednostronne Inferno. Tam paiN spokojnie kontrolowało przebieg wydarzeń i zatriumfowało 16:8, tym samym zapewniając sobie bilet do stolicy Portugalii.

Lista uczestników BLAST Premier Spring Finals 2022 prezentuje się następująco:

BIG ENCE FaZe Clan G2 Esports
Natus Vincere OG paiN Gaming Team Vitality

BLAST Premier Spring Finals 2022 odbędzie się między 15 a 19 czerwca w Altice Arenie w Lizbonie. Łączna pula nagród turnieju wyniesie 425 tysięcy dolarów – ponadto zwycięzcy imprezy otrzymają bilet na światowe finały BLAST Premier, gdzie do zdobycia będzie okrągły milion dolarów.