Czołowa ósemka już znana

Nas w największym stopniu interesowały oczywiście wydarzenia mające miejsce w dywizji europejskiej. To właśnie tam fantastycznie prezentowały się Totalne Gituwy, które przeszły przez fazę grupową niepokonane i tuż przed decydującym spotkaniem zyskały wsparcie legendarnego Natus Vincere. Niestety Polkom na ostatniej prostej powinęła się noga i po trzymapowym boju musiały one uznać wyższość portugalsko-hiszpańskiego składu equipa. W efekcie to właśnie on, a nie NAVI Javelins, pojedzie do Dallas. Drugi przeznaczony dla Starego Kontynentu bilet dzień wcześniej zgarnęła natomiast Nigma Galaxy, która w żadnym w siedmiu rozegranych przez siebie spotkań nie poznała smaku porażki.

Taką samą serię, ale za oceanem, zanotowały zawodniczki CLG Red. Mounira "GooseBreeder" Dobie i jej koleżanki od samego początku uważane były za faworytki i bez wątpienia spełniły pokładane w nich oczekiwania. W Ameryce Północnej awans świętować nieposiadający wsparcia organizacji skład Please Send Help. Dwóch przedstawicieli w osobach FURII Esports oraz Black Dragons doczekała się także Brazylia, stawkę zaś zamknęły Quality Kermits z Południowej Afryki i Mindfreak z Oceanii. Co istotne, te dwie ostatnie formacje wyłonione zostały nie podczas rozgrywek ligowych, a eliminacji, które miały miejsce w obu wspomnianych regionach.

Lista uczestników finałów ESL Impact League Season 1:

Black Dragons CLG Red equipa FURIA Esports
Mindfreak Nigma Galaxy Please Send Help Quality Kermits

Finały ESL Impact League Season 1 odbędą się między 3 a 5 czerwca w Dallas podczas trwającego wówczas festiwalu DreamHack. Ich łączna pula nagród wyniesie 123 tysiące dolarów, z czego dla zdobywczyń pierwszego miejsca przewidziano 50 tysięcy dolarów.