STS
morelz Illuminar Gaming ESL Mistrzostwa Polski 2022
fot. ESL/Adam Łakomy

Illuminar drugim finalistą ESL Mistrzostw Polski!

Za nami drugi półfinał ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2022. W nim lepsze okazało się Illuminar Gaming, które pokonało HONORIS zarówno na Nuke’u, jak i na Mirage’u. Tym samym to właśnie Illuminar będzie rywalem Wisły All iN! Games Kraków w wielkim finale tego sezonu rozgrywek.

Illuminar Gaming 2 : 0 HONORIS
Nuke 16:8 Mirage 16:10 Ancient

Już od pierwszych minut Illuminar Gaming zaznaczało swoją dominację, obejmując szybkie prowadzenie 5:0 na Nuke’u – wybranym przez HONORIS, warto dodać. Choć ekipa Wiktora „TaZa” Wojtasa znalazła przełamanie w tym momencie, to kilka minut później musiała się pogodzić z porażką w pierwszej połówce, bo tabela wskazywała już 8:1. Mimo prób zmniejszenia różnicy punktowej ze strony HNRS ostatnie słowo w tej części gry należało do Illuminar, które zakończyło grę w obronie z siedmiopunktową zaliczką. HONORIS wzięło się w garść po przejściu do defensywy i zaczęło gonić za remisem, ale cztery rundy z rzędu to wszystko, na co było stać graczy spod szyldu wielkiego H. Kontrolę w 20. potyczce przejęło już IHG i nie oddało jej do samego końca, ustalając wynik na Nuke’u na 16:8.

Kilka minut później akcja przeniosła się na Mirage’a, gdzie obraz gry uległ już zmianie. Tym razem to HONORIS zaczęło lepiej i po kilku minutach prowadziło już 6:1, lecz wtedy Illuminar złapało wiatr w żagle i zaczęło punktować. Wyrównać bilansu co prawda się nie udało, ale zmniejszenie dystansu do trzech oczek było nie najgorszą wiadomością przed przejściem do roli antyterrorystów. Zwłaszcza że to również IHG wygrało pistoletówkę i wkrótce po tym oglądaliśmy remis. Na tym Piotr „morelz” Taterka i spółka nie poprzestali, dopisując do swojego dorobku pięć kolejnych zwycięstw i stawiając HONORIS na krawędzi eliminacji. Po jednej wygranej ze strony HNRS gracze Illuminar wyprowadzili nokautujący cios i wygrali 16:10 na Mirage’u oraz 2:0 w całym meczu.

Na szczególne słowa uznania zasługuje wspomniany morelz, który na przestrzeni obu map zanotował 57 fragów i zginął tylko 24 razy, kończąc ten półfinał z niebywale wysokim K/D wynoszącym 2,375. Poniżej statystyki gracza IHG tylko ze starcia na Mirage’u:

Mecz o mistrzowski tytuł ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2022 zostanie rozegrany w niedzielę o godzinie 16:00. Po więcej informacji dotyczących tej edycji ESL MP zapraszamy do naszej relacji tekstowej dostępnej pod tym adresem.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Rekkles G2 LEC

Karmine Corp po raz trzeci! Zespół Rekklesa mistrzem European Masters 2022 Spring

LDLC OL 1:3 Karmine Corp KC 0:1 LDLC Cabochard Gnar Ragner Sion 113 Volibear Yike Jarva...