Renegades za burtą...

Ci, którzy spodziewali się rychłej eliminacji IHC Esports, muszą posypać głowy popiołem (a ci, którzy dodatkowo potwierdzili swoje przypuszczenia w pick'emach, mogą zapomnieć o perfekcyjnym wyniku). Reprezentanci Mongolii po wczorajszych meczach byli już na skraju wypadnięcia z turnieju, ale w takim samym położeniu znalazło się Renegades. Los skrzyżował obie te formacje w pierwszym meczu o utrzymanie, a lepiej z niego wyszło IHC – i to po zaledwie dwóch mapach. Szczególnie w drugiej połowie Inferno gracze z Antypodów nie mieli za bardzo czego szukać i choć starali się jeszcze obrócić sytuację na swoją korzyść na Duście2, to wszelkie próby spaliły na panewce. Zwłaszcza wobec świetnie dysponowanego dziś Garidmagnaia "bLitza" Byambasurena, który na obu mapach był najjaśniejszą gwiazdą mongolskiego składu, a całe spotkanie zakończył z 53 fragami i tylko 28 śmierciami.

...a Vitality z awansem

W tym samym czasie w meczu o zupełnie inną stawkę Team Vitality zmierzył się z forZe. Zwycięzca tego spotkania już dziś mógł radować się z awansu do kolejnego etapu rywalizacji i koniec końców szczęśliwcami okazali się zawodnicy Vitality. Łatwo jednak wcale nie było – nie dość, że to forZe wygrało pierwszą grę serii, to w dodatku na polu bitwy wybranym przez VIT. Francusko-duńska piątka podniosła się jednak z kolan i wyrównała rezultat na Duście2 (aczkolwiek ostateczny wynik 16:9 po prowadzeniu 13:2 niejednemu kibicowi Pszczół na pewno podniósł ciśnienie). Decydujące starcie rozegrano na Mirage'u, gdzie sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, ale po pierwszej połowie to Vitality było o krok – a w zasadzie o trzy kroki – bliżej zwycięstwa. Mimo iż drugą pistoletówkę wygrało forZe, to w rundzie force forZe zostało... sforsowane. I choć jeszcze na moment przejęło inicjatywę, a do tego raz po raz dorzucało punkty na swoje konto, losów meczu nie udało się już odwrócić. Vitality wygrało 16:12 na Mirage'u, 2:1 w całym spotkaniu oraz 3-0 w Fazie Nowych Pretendentów i jako pierwsze zapewniło sobie awans do fazy numer dwa.

Wyniki pierwszych meczów PGL Majora decydujących o awansie/eliminacji:

10 maja

Drużyny z bilansem 2:0

14:30 Team Vitality 2:1 forZe Nuke 12:16
Dust2 16:9
Mirage 16:12

Drużyny z bilansem 0:2

14:30 Renegades 0:2 IHC Esports Inferno 10:16
Dust2 12:16

Jeszcze dziś poznamy kolejną drużynę, która będzie się mogła radować z awansu do Fazy Nowych Legend. O miejsce w czołowej szesnastce zawodów powalczą ENCE oraz G2 Esports. Również jeszcze dziś ktoś podzieli nieszczęsny los Renegades, a pechowcem tym będzie przegrany meczu Teamu Liquid z 9z Teamem. Starcie to już się rozpoczęło i na chwilę obecną bliżej utrzymania są gracze TL. Po więcej informacji dotyczących PGL Majora zapraszamy do naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru: