UCAM Tokiers pojawiło się na hiszpańskiej scenie wraz z początkiem 2020 roku, wtedy jeszcze pod nazwą UCAM Esports Club. Drużyna ta z początku była raczej średniakiem walczącym o play-offy, ale zmienił to skład złożony na rok 2021. Utalentowani gracze w wiosennym splicie podnieśli puchar LVP Superligi, a latem zajęli w rozgrywkach drugie miejsce. Po tym okresie nadeszła kolejna przebudowa, lecz tym razem zakończyła się ona totalnym fiaskiem. UCAM zakończyło LVP SL 2022 Spring na ostatnim miejscu w tabeli z wynikiem 3-15. Postanowiono więc pożegnać się z niektórymi zawodnikami i znaleźć zamienników na ich miejsce.

Zamulek wkracza do akcji

Po rozwiązaniu kontraktu z JDXL, Zamulek rozpoczął poszukiwania drużyny na lato. Finalnie trafił do UCAM Tokiers, gdzie będzie grał na dolnej alei u boku hiszpańskiego wspierającego, Ángela "DuaLLa" Fernándeza Alvareza. Jest on jednym z bardziej doświadczonych graczy, bo początki jego kariery sięgają roku 2014. Co więcej, w poprzednim splicie grał on z innym polskim strzelcem, Adrianem "Odim11" Krukiem w Bifrost.

Kilka dni wcześniej organizacja ogłosiła również nowego toplanera oraz trenera. Są nimi kolejno Rafael "Doxy" Adl Zarabi oraz Mario "Motroco" Martínez García. Póki co skład UCAM Tokiers na letni split LVP Superligi prezentuje się następująco:

Rafael "Doxy" Adl Zarabi
Cantoursna "Nji" An
Dominik "Zamulek" Biela
Ángel "DuaLL" Fernández Alvarez