"Były wzloty i upadki"

Pod koniec stycznia AVEZ postawiło na młodych, nieznanych szerzej zawodników, których większość związana była wcześniej z GGPredict VIXIT. Otrzymali oni jednak szansę nie tylko na reprezentowanie znanej w naszym kraju organizacji, ale również na regularne występy przeciwko najlepszym w Polskiej Lidze Esportowej. Niemniej trudno nie odnieść wrażenia, że PLE ewidentnie przerosło podopiecznych Adriana "AlcesTa" Chyziaka, bo ci wygrali zaledwie jedno z dziesięciu rozegranych przez siebie spotkań i w efekcie zajmują ostatnie miejsce w Dywizji Profesjonalnej. Nic więc dziwnego więc, że za konieczne uznano dokonanie pewnych roszad personalnych.

– Były wzloty i upadki. Mieliśmy taki problem, że jak graliśmy na dobry team, to potrafiliśmy zagrać dobrze, a jak graliśmy na team na naszym poziomie, to zapominaliśmy jak się gra. Po pewnym czasie zaczęliśmy rozmawiać na temat zmian, wiedzieliśmy, że potrzebujemy dobrego snajpera, więc musiałem zwolnić miejsce. Co więcej pisać – dograłem mecze na ESEA i nawet fajnie mi siadły [...]. Moja "kariera" się nie kończy, dalej szukam teamu. Rozstaliśmy się bez żadnej spiny, bez złych emocji dalej się lubimy, życzę chłopakom jak najlepiej – przyznał Filip "arioszek" Wróbel. To właśnie dla niego oraz Sebastiana „basteego” Kulika zabrakło miejsca w AVEZ.

Uzupełnianie luk

Co ciekawe, Ośmiornice zapełniły już jeden z powstałych wakatów. Do zespołu dołączył bowiem Mateusz "MonsteR" Mnich, który w przeszłości związany był m.in. z Last Rites Gaming oraz SKILLSTARS.pro, a jeszcze do niedawna reprezentował barwy M1 Gaming. Niemniej w połowie kwietnia drogi jego oraz organizacji rozeszły się i od tego czasu aż do teraz 22-latek pozostawał bezrobotny. Co ciekawe, jego klubowym kolegą w M1 był Mateusz "M4ttii" Grabowski, który również trafił do AVEZ. Aczkolwiek w jego wypadku na razie nie chodzi o stały angaż, a testy, które pozwolą ocenić, czy gracz ten wpasowuje się w wizję prowadzenia drużyny.

Skład Creative AVEZ prezentuje się następująco:

Kamil „Mystic” Matz
Kacper „hous1k” Profic
Paweł „eys” Wiesiołek
Mateusz "MonsteR" Mnich
Mateusz "M4ttii" Grabowski (testy)
Adrian „AlcesT” Chyziak (trener)