STS
Xiaohu, Royal Never Give Up, MSI 2022
fot. Riot Games/RNG

RNG blisko awansu, drugie miejsce stoi otworem. Dziś rozstrzygnięcia w grupie B MSI

Przed nami pierwszy dzień meczów rewanżowych w ramach Mid-Season Invitational 2022. Już dziś rozstrzygną się losy grupy B. I jak w kwestii obsadzenia pierwszego miejsca nie mamy już raczej wątpliwości, tak w przypadku drugiej lokaty premiowanej awansem sytuacja jest nadal niepewna. A to z uwagi na fakt, iż wszystkie trzy pozostałe drużyny mają ten sam bilans zwycięstw.

Mistrzowie Chin idą po pewny awans

Szczyt klasyfikacji w zbiorze B prawdopodobnie zostanie zdobyty przez Royal Never Give Up. Ekipa Li „Xiaohu” Yuan-hao jak na razie okazała się nieomylna, wygrywając wszystkie spotkania pierwszej części pojedynków. Dziś natomiast przyjdzie jej się zmierzyć z każdą ekipą raz jeszcze i trudno spodziewać się innego rezultatu niż 6-0 na koniec fazy grupowej. Wszak formacja reprezentująca Państwo Środka w każdym z poprzednich starć radziła sobie wyśmienicie. Jeśli jednak z którejś z dzisiejszych potyczek RNG wróci na tarczy, będziemy mogli mówić o nie lada sensacji.

Kto drugim szczęśliwcem?

Jeszcze przed startem rywalizacji niemal każdy typował RNG oraz PSG Talon do pewnego awansu do Rumble Stage’u. I jak w przypadku Królewskich wszystko idzie zgodnie z planem, tak mistrzowie Pacific Championship Series nie mają póki co powodów do uśmiechu. Pierwszego dnia rozgrywek przedstawiciele esportowej sekcji klubu piłkarskiego sprawili ogromną niespodziankę, przegrywając pojedynek z RED Canids Kalunga. Mimo falstartu PSG nadal jest głównym faworytem do przejścia dalej. Wystarczy tylko dziś zrewanżować się Brazylijczykom w meczu otwarcia, a następnie ponownie rozprawić się z İstanbul Wildcats około godziny 10:00, aby być już bardzo bliskim awansu. Jeśli jednak Su „Hanabi” Chia-Hsiang i spółka chcą już na sto procent zagwarantować sobie miejsce w kolejnym etapie, to do poprzednich wygranych musieliby dołożyć jeszcze triumf nad zespółem Xiaohu.

Co jeśli natomiast RED raz jeszcze utrze nosa złotym medalistom PCS? Wtedy to właśnie ta formacja będzie miała największe szanse na sukces. Do ewentualnego awansu będzie jej potrzebna jeszcze minimum jedna wygrana, oraz będzie ona musiała liczyć na to, że RNG pokona wszystkich pozostałych rywali. Trochę inaczej wygląda sytuacja Żbików. Ci co prawda mają taki sam dorobek punktowy co dwaj pozostali przeciwnicy, jednak wydaje się, że prawdopodobieństwo ich awansu jest mniejsze niż reszty. Aby bowiem formacja Anıla „HolyPhoenixa” Işıka mogła myśleć o pozostaniu w rywalizacji, musiałaby pokonać którąś z azjatyckich drużyn oraz znów liczyć na łut szczęścia w meczu z Brazylijczykami. Patrząc jednak na dotychczasowe pojedynki w wykonaniu IW, można stwierdzić, że nie zapowiada się na nagłą odmianę. Jednak kto wie, może akurat członkowie organizacji ze Stambułu pokażą pazur i przebojem wskoczą do topowej szóstki?

Harmonogram czwartego dnia MSI 2022:

13 maja
08:00 RED Kalunga vs PSG Talon BO1
09:00 İstanbul Wildcats vs Royal Never Give Up BO1
10:00 İstanbul Wildcats vs PSG Talon BO1
11:00 RED Kalunga vs Royal Never Give Up BO1
12:00 RED Kalunga vs İstanbul Wildcats BO1
13:00 PSG Talon vs Royal Never Give Up BO1

Po więcej informacji dotyczących MSI 2022 zapraszamy do naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru:

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
PUBG

Wskaźnik czasu broni miotanej, polecanie sprzętu i inne. Oto PUBG w wersji 17.2

Duża dawka nowości i ułatwień Sporą rzeczą jest z pewnością wskaźnik czasu broni miotanej. Dotychczas tzw. "gotowanie" granatów, czyli wstrzymywanie...