STS
Acend starxo zeek
fot. Riot Games/Lance Skundrich

Odświeżone Acend kontra MOLSI i spółka. Rusza VCT Challengers

Dopiero co skończyła się pierwsza kolejka w naszym rodzimym VALORANT Regional League, a już dzisiaj rozpoczną się zmagania na najwyższym europejskim poziomie. Nie zabraknie też na serwerze naszych rodaków, ponieważ Michał „MOLSI” Łącki i jego OG LDN UTD stawi czoło Acend z Patrykiem „starxo” Kopczyńskim i Aleksandrem „zeekiem” Zygmuntem na pokładzie.

Poprawka po Stage 1, starcie Polaków z Acend i OG LDN UTD

Zanim na serwerze pojawi się Acend, rozgrywki otworzy jednak najpierw starcie pomiędzy BBL Esports oraz Natus Vincere. Podczas pierwszej edycji VCT 2022: EMEA Challengers turecka ekipa nie zdołała wyjść z grupy. Teraz będzie miała nieco łatwiejsze zadanie, ponieważ wylądowała w znacznie słabiej obsadzonej grupie B. Nie zmienia to jednak faktu, że w zbiorze znajdują się też takie marki jak Team Liquid czy też M3 Champions. Zwycięstwo z NAVI będzie więc bardzo potrzebne do wywalczenia sobie awansu do następnego etapu. Podopieczni ukraińskiej organizacji zakończyli Stage 1 z takim samym rezultatem, także czeka nas zapewne wyrównana walka o pierwszy punkt w klasyfikacji.

To spotkanie nie ma jednak aż tak dużego znaczenia dla polskich fanów VALORANTA, jak następne. O godzinie 19:00 na serwerze mają się zameldować bowiem Acend oraz OG LDN UTD. Po obu stronach będziemy mogli dojrzeć naszych rodaków. Mistrzowie świata z 2021 roku mają za sobą jednak kryzys, który nie pozwolił im wydostać się ze swojego zbioru podczas Stage 1. To wymusiło na tej formacji dość spore zmiany w składzie. Do ekipy starxo i zeeka dołączyli Vakaris „vakk” Bebravičius oraz Ondřej „MONSTEERR” Petrů. Dzisiaj będziemy mogli zobaczyć tę nową iterację w akcji. Z drugiej strony zobaczymy też debiut zupełnie nowego line’upu kooperacji OG oraz LDN UTD, w którym znajduje się też MOLSI.

Tak wygląda harmonogram dzisiejszych spotkań w VCT Challengers EMEA Stage 2:

13 maja
16:00 BBL Esports vs Natus Vincere BO3
19:00 OG LDN UTD vs Acend BO3
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

NOM i Diamant bez skazy. Podsumowanie 1. kolejki VALORANT East: Surge

Nieudany debiut Anonymo, NOM w formie Pierwszy dzień zainaugurowało spotkanie pomiędzy Zero Tenacity oraz Diamant Esports. Wówczas stare Ownage miało...