STS
Ferret, Istanbul Wildcats, MSI 2022
fot. Riot Games/Lee Aiksoon

RNG niewzruszone zmianami, Turcja już bez szans na awans. Czwarty dzień MSI za nami

Czwarty dzień Mid-Season Invitational 2022 zakończony. Dziś mieliśmy poznać końcowy układ grupy B, ale organizatorzy anulowali trzy pierwsze wygrane Royal Never Give Up w tej edycji turnieju, przez co wciąż nie wszystko jasne. Mimo to pewne rozstrzygnięcia już zapadły – rozstrzygnięcia, z których nie będą szczególnie zadowoleni fani tureckich İstanbul Wildcats.

Dzikie koty z Turcji za burtą

Dziś zespół Anıla „HolyPhoenixa” Işıka przegrał wszystkie trzy spotkania, przez co nie ma już nawet matematycznych szans na awans do kolejnego etapu zmagań. Jako pierwsze IW w dolnych rejonach tabeli pogrążyło RNG, a kilkadziesiąt minut później przyszła również przegrana z PSG Talon. Wobec tego mistrzowie tureckiej ligi podjęli RED Kalunga w meczu o być albo nie być… i jak się okazało, jednak był to mecz o „nie być”. Brazylijczycy gładko przejechali się po rywalach, czego najlepszym dowodem niech będzie fakt, że w dwudziestej minucie obie formacje dzieliło jedenaście i pół tysiąca złota. I choć na zakończenie spotkania i tak musieliśmy poczekać jeszcze trochę, to o legendarnym comebacku nie było mowy. Trzecia porażka İstanbul Wildcats stała się faktem, a wraz z nią eliminacja z turnieju. Jutrzejszy mecz z RNG będzie więc tylko meczem o honor i ewentualne napsucie krwi zawodnikom RNG.

Sześć (albo i dziewięć)-zero w wykonaniu RNG?

Trudno jednak oczekiwać, aby RNG faktycznie miało się ugiąć pod ewentualnym naporem ze strony IW, zwłaszcza po dzisiejszym pokazie sił w wykonaniu mistrzów LPL. Mimo wymazania ich dotychczasowego dorobku przez Riot Games, nie wpłynęło to w większym stopniu na mistrzów LPL, bowiem ci zaczynając od zera wrócili do punktu wyjścia w przeciągu kilku godzin. I tak jak jeszcze kilkanaście godzin temu mieli na koncie trzy punkty zdobyte w przekonującym stylu, tak teraz mają trzy punkty… zdobyte w jeszcze bardziej przekonującym stylu. Trudno sobie wyobrazić, aby nie mieli dokończyć fazy grupowej z czystym kontem, a już na pewno nie na pierwszym miejscu w swojej grupie.

Czy czekają nas jakiekolwiek niespodzianki?

Szansę na zepchnięcie RNG mają w teorii zarówno PSG Talon, jak i RED Kalunga, niemniej ta druga formacja raczej będzie desperacko walczyć o podtrzymanie swoich szans w turnieju. Brazylijczycy nie tylko muszą wygrać swoje starcie z Royal Never Give Up (co samo w sobie wydaje się niemożliwe), ale też liczyć na ich wygraną z PSG albo w innym wypadku porażkę również z IW, aby mieć jeszcze szansę na dogrywkę. W lepszym położeniu znajdują się podopieczni paryskiego klubu sportowego, którym wystarczy zwycięstwo z chińską formacją albo porażka RED Kalunga, by radować się z miejsca w Rumble Stage, ale jeśli Ling „Kaiwing” Kai Wing i spółka myślą jeszcze o pierwszej lokacie, to muszą pokonać RNG dwukrotnie albo liczyć na sensacyjną porażkę mistrzów LPL w starciu z niżej usytuowanymi drużynami. Jak więc widzicie, niewiadomych jest sporo, ale spokojnie – jutro już wszystko będzie jasne, tym razem na serio.

No chyba, że znów Riot weźmie do rąk magiczną gumkę i sprawi, że wybrana cyfra zostanie zmieniona na zero.

Wyniki wszystkich dzisiejszych meczów MSI 2022:

13 maja
08:00 PSG Talon 1:0 RED Kalunga BO1
09:00 Royal Never Give Up 1:0 İstanbul Wildcats BO1
10:00 İstanbul Wildcats 0:1 PSG Talon BO1
11:00 RED Kalunga 0:1 Royal Never Give Up BO1
12:00 RED Kalunga 1:0 İstanbul Wildcats BO1
13:00 PSG Talon 0:1 Royal Never Give Up BO1

Klasyfikacja grupy B po dzisiejszych spotkaniach:

# Drużyna M W P
1. Royal Never Give Up 5 3 2
2. PSG Talon 3 3 0
3. RED Kalunga 5 2 3
4. İstanbul Wildcats 5 1 4

Kolejne mecze w ramach MSI 2022 już jutro od godziny 8:00. To właśnie w sobotę odbędą się zaległe mecze grupy B, ale zanim do nich dojdzie, przyjdzie pora rozstrzygnąć sytuację w zbiorze oznaczonym trzecią literą alfabetu. W grupie C o awans walczą G2 Esports, Evil Geniuses oraz ORDER, a po pierwszej połowie zmagań najbliżej awansu do drugiej rundy zawodów są ekipy Marcina „Jankosa” Jankowskiego oraz Kacpra „Inspireda” Słomy. Czy przypieczętują awans do kolejnej fazy i kto tym razem okaże się lepszy w starciu Ameryki Północnej z Europą?

Po więcej informacji dotyczących MSI 2022 zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
avis Incognito

avis: Jak pokonamy nasze demony, będziemy też wygrywać

Pierwszy tydzień nie poszedł po myśli drużyny, ale właśnie Piotr "avis" Świerzyna w niniejszym wywiadzie przekonuje, że to tylko wypadek przy pracy. O...