STS
VCT Masters 2022 Copenhagen
fot. Riot Games

Wiemy, gdzie odbędą się finały Stage 2 oraz mistrzostwa świata w VALORANCIE

Riot Games uwielbia zaskakiwać nas ważnymi informacjami odnośnie do swoich produkcji. Tym razem w dość nonszalancki sposób firma powiadomiła nas o wyobrze miast, w których odbędą się kolejne światowe zawody w VALORANCIE.

VCT odwiedzi Danię oraz Turcję

Mowa tutaj oczywiście o VALORANT Champions Tour, w ramach którego czekają nas jeszcze dwa lany. Jednym z tych wydarzeń jest VCT Masters, które nastąpi tuż po zainaugurowanym już VCT Challengers Stage 2. Turniej będzie miał miejsce w Kopenhadze, a rozpocznie się 10 lipca i potrwa do 24 dnia tego miesiąca. Podczas rozgrywek zobaczymy dwanaście drużyn z całego świata. Znamy też podział slotów na Masters Copenhagen. W Danii pojawią się dwa zespoły z Ameryki Północnej oraz regionu APAC, trzy z regionu EMEA, a po jednym miejscu przypadło dla całej reszty. Szansę na jeszcze jedną lokatę będą miały ekipy z Brazylii oraz Ameryki Łacińskiej, które stoczą bezpośredni bój o zostanie dwunastym uczestnikiem turnieju.

VCT Champions 2022 Istanbul
fot. Riot Games

Mało tego, Riot wyjawił też lokację najważniejszego lana w roku 2022. Już we wrześniu najlepsi z najlepszych stoczą bój o tytuł mistrza świata w największym mieście w Turcji, Stambule. Tam pojawi się szesnaście ekip, a samo VCT Champions wystartuje 2 września. Rywalizacja będzie trwała aż do 18 września. Niemniej do zakwalifikowania się na same mistrzostwa potrzebne są ciruit points, które wyłonią najlepsze formacje z całego roku. Punkty te można zdobywać zarówno na etapie Challengers, jak i Masters, aczkolwiek turnieje tej drugiej rangi zapewniają o wiele więcej oczek. Więcej informacji znaleźć można w oficjalnym komunikacie na stronie Riotu.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Elazer Team Liquid

Z AGO do Liquid! Elazer dołącza do legendarnej organizacji

Polak w legendarnych barwach Od teraz bowiem polski Zerg reprezentować będzie barwy Teamu Liquid. Tym samym dołączył on Grzegorza "MaNy" Komincza, kt...